На кордоні з Польщею побудують ще один автомобільний перехід для українців

Новий пункт пропуску буде орієнтований на малий прикордонний рух.

Підкарпатське воєводство Польщі оголосило тендер на облаштування автомобільного переходу Мальховіце-Нижанковичі на кордоні з Україною.

Новий пункт пропуску буде орієнтований на малий прикордонний рух і спростить для жителів польського регіону логістику в напрямку українських курортів Трускавець та Східниця, а для українців – польські Бещади, повідомляє ЦТС.

На кордоні з Польщею відкриють ще один автомобільний пункт пропуску
ЦТС

Наголошується, що пропозиції потенційних учасників приймаються до 11 травня, а сам проект має бути готовий до кінця поточного року. У другому або третьому кварталі 2018 планується почати будівництво переходу. Здача в експлуатацію запланована на 2020 рік.

Варто відзначити, що польські активісти також просувають ідею створення залізничного пункту пропуску Мальховіце-Нижанковичі, який буде розташований поблизу автомобільного. Група Linia102.pl пропонує відродити рух поїздів за маршрутом Перемишль-Мальховіце-Нижанковичі-Хирів. Це дозволить налагодити повідомлення Жешува і Перемишля з містами південній частині Підкарпатського воєводства, зокрема, з Устрики-Долішні.

До середини 1990-х ділянку Перемишль-Мальховіце-Нижанковичі-Хирів використовувався польськими потягами. З Варшави курсував поїзд в Устрики-Долішні, який заїжджав на територію України і прямував у Польщу без зупинки. Для реалізації цієї ідеї необхідно змінити ширину колії на ділянці Нижанковичі-Хирів. Раніше тут проходила колія 1435 мм, але в 1990-х вона була перешита на 1520 мм.

Нагадаємо, на святковий період державні кордони України будуть охоронятися ретельніше, особливу увагу приділять пунктів пропуску в зоні АТО і на админгранице з тимчасово окупованих Кримом. Про це на брифінгу повідомив спікер Госпограничной служби Олег Слободян, передає кореспондент ТСН. Прикордонники залучать додаткові сили і посилять перевірки пішоходів і транспорту.

Залиште свій коментар