На кордоні з Польщею почали тестувати на коронавірус подорожувальників, які повертаються до України

На кордоні з Польщею почали тестувати на коронавірус подорожувальників, які повертаються до України

На тест кожної людини йде до 10 хвилин часу.

Експрестести на коронавірус почали робити тим, хто в'їжджає з Польщі до України. На пункті пропуску «Краковець» тестують лише жителів Львівщини, а от у «Ягодині» - усіх, хто перетинає кордон, йдеться в ТСН.16.45.

Відповідні рішення ухвалили в місцевих адміністраціях. І на цей час на пункті пропуску «Ягодин» вдалося протестувати уже більше шестисот людей. І поки всі результати негативні.

Експрестести тут роблять абсолютно усім, хто повертається до України. Розпочали тестувати відучора. В спеціальному приміщенні встановили відповідне обладнання. Там працює троє медиків – тестують досить швидко. «Тут є забор, центрифугування і треба записати дані – до десяти хвилин», - каже сімейна медсестра Оксана Сільчук.

На який день інфікування або захворювання саме ці тести дають позитивну реакцію, тутешні медики не коментують. Раніше лікарі повідомляли, що експрестести можуть бути негативні на початку хвороби. Втім, на думку обласних чиновників, таке тестування - то єдиний вихід у ситуації з подорожувальниками, які повертаються до України. Адже змусити їх сидіти в обсервації не можуть.

Хоча в тому разі, якщо у когось з подорожніх буде позитивний результат тесту, людину ізолюють.

Нагадаємо, цього вівторка на КПП подорожні навіть перекривали дорогу. Бо в області запровадили обв'язкову 2-тижневу обсервацію для тих, хто перетнув кордон. А люди наполягали на самоізоляції вдома. За чотири дні з Польщі до України в'їхала тисяча осіб, і ніхто з них в обсервацію поїхати не погодився - усі писали заяви про відмову і обіцяли самоізолюватися вдома. Хоча тут підготували дев'ять мість для обсервації і всі вони поки стоять порожні. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація