Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На кордоні з Польщею понад три тижні стоять сотні вантажівок

Всі водії вимушені ночувати у своїх кабінах авто, поки Польща не надасть відповідні дозволи на в'їзд.

У зв’язку із закінченням квот, виділених Україні на в’їзд до Польщі згідно зі стандартами Євро-3, Євро-4, Євро-5 на кордонах та у прикордонних містах “застрягли” сотні вантажівок. У пунктах пропуску на західному кордоні України в чергах стоять близько 200 вантажних автомобілів, які утворили кілометрові черги. Водії змушені жити у своїх фурах, поки Польща не надасть їм дозвіл на прохід.

У прес-центрі Державної служби України з безпеки на транспорті пояснили ТСН.ua, що є домовленість з польською стороною, що додаткові дозволи будуть видані, проте їх ще наразі немає в Україні.

“Укртраснбезпека” не може їх самостійно дати. Все залежить тільки від польської сторони, ми ще нічого не отримали”, – зазначили у відомстві.

У прес-центрі Волинської митниці ДФС повідомили, що йдеться не про черги, а про скупчення вантажівок, які в тому числі спостерігаються у містах Волинської області. Проте у прес-службі застерегли, що вони накопичилися не через хорошу чи погану роботу митниці, а через отримання міжнародних дозволів.

За повідомленням Міністерства інфраструктури, 21 листопада польська сторона у телефонному режимі поінформувала українську сторону щодо позитивного вирішення  питання виділення додаткових дозволів.

За попередньою інформацією, польська сторона дала згоду на виділення українським автоперевізникам додатково 3 000 дозволів категорії “Євро-3” та 3 000 дозволів категорії “Євро-5”. Проте, ці дозволи польська сторона зможе передати лише 27-28 листопада 2017 року. Таким чином, у разі дотримання заявлених термінів дозволи будуть наявні у ПВД для їх оформлення не раніше 29-30 листопада 2017 року.

У Міністерстві додали, що подальші перевезення територією Польщі можливі лише за багаторазовими дозволами ЄКМТ.

Вчора, 27 листопада, за останньою інформацією від польської сторони зазначена раніше кількість (5 000 дозволів категорії “Євро-3” та 2 000 дозволів категорії ”Євро-5” квоти 2017 року) наразі друкується та після всіх необхідних процедур буде передана українській стороні 1 грудня 2017 року.

ВідеоУкраїна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Наголошується, що Міністерство інфраструктури України разом з АсМАП вживатиме всі необідні заходи, щоб в максимально швидкі терміни додаткові дозволи Республіки Польща були в пунктах видачі дозволів (“Ковель”, “Львів” та “Бориспіль”).

Варто зазначити, що нещодавно, на пункті пропуску Порубне також створилася велика черга з вантажівок.

Чернівецька митниця ДФС інформує, що станом на 09.00 17 листопада 2017 року перед пунктом пропуску “Порубне - Сірет” митного поста “Вадул - Сірет” у напрямку “виїзд” з митної території України у черзі перебуває 170 транспортних засобів комерційного призначення. Накопичення перед українсько-румунським кордоном вантажівок зумовлене збільшенням кількості автомобілів, що прямують на виїзд з України, та неритмічною роботою контрольних органів суміжної країни. Керівництвом митниці вживаються всі можливі заходи щодо прискорення проведення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що перетинають митний кордон України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції