На кордоні з Угорщиною утворилися великі пробки

Заробітчани з Італії, Іспанії та Португалії вистоюють по 15 годин у черзі на самому пеклі. Різкий наплив автомобілів пояснюється масовими відпустками.

В'їхати в Україну на машині через угорський кордон зараз стало справжньою проблемою. У пункті пропуску "Тиса" (Захонь-Чоп) вишикувалася величезна пробка з сотень легковиків і мікроавтобусів.

Заробітчани з Італії, Іспанії та Португалії вистоюють по 15 годин у черзі на самому пеклі. Різкий наплив автомобілів пояснюється масовими відпустками наших заробітчан у серпні - Європа відпочиває, і українці їдуть на батьківщину до рідних.

Прикордонники запевняють, що роблять все можливе, щоб чергу розсмокталася як можна швидше, але не справляються з потоком. З початку серпня тільки через "Тису" в Чопі кожну добу проїжджає більше 3 тисяч авто.

За словами прес-офіцера західного управління прикордонної служби Романа Стахіва, крім шести основних смуг, відкрили ще дві додаткові, і на цей напружений час збільшили кількість своїх працівників.

За годину контроль проходять близько трьох десятків мікроавтобусів. На польсько-українському кордоні, говорить Стахів, подібного стовпотворіння немає.

"Ми стирчимо на кордоні вже десяту годину, - скаржиться змучена Ганна Сердюк, яка їде з Італії. - Через спеку людям стає погано. В однієї жінки пробелми з серцем, іншу знудило, і вона мало не втратила свідомість. Благо, угорці нам підвозять питну воду". Нервування на кордоні обіцяють в наступні два тижні, поки в Європі триватиме відпускний сезон.

Як радить консул України в Ньіредьхазі (місто недалеко від угорсько-українського кордону) Алан Панов, краще в ці дні минати "Тису" і їхати через інші пункти пропуску - "Берегшурань-Лужанка", "Тісобейч-Вилок".

Крім самих заробітчан у черзі стоять бусики з посилками і грошима, які українці періодично передають рідним. Щотижня тільки з Італії приїжджає більше тисячі автобусів.

Марія Степанівна із Самбора на Львівщині, яка чекає дочку з Іспанії, припускає, що черга зросла не тільки через різкий наплив заробітчан.

Мовляв, українські прикордонники затягують перевірки, а за швидкий проїзд нібито беруть мзду близько 100 євро з автобуса. У прикордонній службі звинувачення в хабарах відмітають, і кошмар на кордоні пояснюють виключно відпустками.

Читайте також:

Третину доходів бюджету заробила митниця

Прикордонний синдром

В Україні скасують кримінальну відповідальність за контрабанду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: