На "Кримському титані" зафіксували застосування сірчаної кислоти до сировини - Черниш

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій виклали припущення, що сталося на заводі.

На заводі "Кримський титан" в Армянську було зафіксовано дві пікові події у нічний час, коли сталися викиди шкідливих речовин.

Про це заявив керівник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш під час брифінгу у четвер, 13 вересня, передає ТСН.ua.

"Багато версій, але було дві пікові події - вночі проти 24 серпня і 4 вересня. Повідомлення вночі про невідому речовину. Коли люди виявили, ми перевірили розу вітрів і напрямки вітру. За даними супутників, він дув у бік півночі у напрямку до Армянська", - розповів Вадим Черниш.

Під час другої пікової ситуації 4 вересня також були перші скарги від прикордонників вночі.

"Який спосіб виробництва діоксиду титану застосовується на цьому підприємстві? Ми зв’язалися з хіміками, технологами, різними фахівцями. Взяли старі схеми, які почали зникати, навіть з Інтернету - заблоковані сайти "Кримського титану", знищена практично вся інформація. Вчора зустрічалися з колишнім керівництвом підприємства, яке мешкає у Києві, й отримали багато технічної інформації. Там застосовується сульфатний метод виробництва титану, сірчана чи соляна кислота. Там сірчана кислота. Цех сірчаної кислоти було побудовано на заводі 2014 року. 9 вересня відбувався ремонт на дахах. Ми зафіксували застосування сірчаної кислоти до сировини, під час чого підвищується температура. За умов підвищеної температури випаровування вище", - спробував пояснити Вадим Черниш.

Також він додав, що на противагу окупаційна влада Криму розповсюджує інформацію про хлористий титан, проте не хоче надавати офіційну інформацію до 29 вересня, хоча аналізи можна було вже встигнути провести.

"Наразі одна версія - це кислотонакопичувач, частина якого знаходиться на території Херсонської області. По кожному із наших пунктів є таблиці по всіх гранично допустимих забрудненнях. Додатково замовили супутникові знімки. Є кілька версій, але це версії розслідування. Максимум інформації передаємо експертам і постійно консультуємось", - наголосив міністр.

ВідеоНа Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

Титан відступає. На Херсонщині, впритул до адмінмежі з Кримом, уже кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі. Українські прикордонники зафіксували хімічні речовини у повітрі. Через кілька днів після того, як окупаційна влада Криму почала евакуацію дітей з Армянська. За офіційною версією - через пересихання технічного озера і випаровування кислоти у повітря потрапили отруйні випари. 

На Херсонщині кілька днів поспіль не фіксують хімічного забруднення в повітрі від заводу "Титан"

Черниш також нагадав про Конвенцію про захист Чорного моря від забруднення, у рамках якої не дозволяється забруднювати не тільки води, а й повітряний простір. За його даними, уряд планує застосовувати цю конвенцію для отримання від РФ інформації.

Нагадаємо, в окупованому Криму через викиди з заводу "Кримський титан" потерпають жителі Армянська. Люди масово зверталися до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом, впродовж двох днів було проведено масову евакуацію дітей з міста.

Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг статися через влучення снарядів російських військових. Також правоохоронці вважають, що одною з версій може бути навмисне створення екологічного лиха для відновлення постачання води на територію окупованого Криму.

Наразі Україна вже підготувала звернення до Організації із заборони хімічної зброї, яке передасть до ОЗХЗ, якщо буде підтверджено факт застосування хімічного озброєння.

Залиште свій коментар

Вибір редакції