На "Летючому голандці" ЧФ РФ працюють більше 30 українців

Співробітники ліквідованого підприємства ЧФ РФ майже два роки не отримують зарплату і не можуть бути звільнені, але і працювати не можуть.

Російське військове підприємство в Севастополі, яке проектувало ремонтні роботи кораблів Чорноморського флоту РФ, перетворилося на "Летючий голандець": у рамках військової реформи підприємство-примару скоротили, але досі не ліквідували як годиться.

Його співробітники, серед яких 34 українці, майже два роки не отримують зарплату і не можуть бути звільнені, але і працювати не можуть. Водночас, Україна вимагає від неіснуючого, за даними російського Міноборони, підприємства податки і відрахування у Пенсійний фонд.

Як розповів начальник Федерального державного унітарного підприємства (ФДУП) "172-е окреме конструкторсько-технічне бюро ЧФ МО" Микола Іванов, підприємство займалося проектуванням ремонтних робіт кораблів, що дісталися Росії після розділу радянського флоту.

Для кожного корабля, якому був потрібен ремонт, бюро готувало детальний проект, які деталі і як підлягають заміні, і потім вже за цим проектом заводи виконували необхідні роботи. Проте в ході реформи бюро залишилося без роботи. Усі ремонтні бюро інших флотів перетворюються на акціонерні товариства і передаються до складу "Оборонсервісу" - підприємства, яке акумулює усі ремонтні потужності Міноборони РФ. Проте 172-е бюро вирішили в "Оборонсервис" не включати, оскільки воно знаходиться за кордоном.

Як додав Іванов, борги перед бюджетом України мають майже усі ремонтні підприємства Чорноморського флоту, які, з одного боку, не мають права займатися комерційною діяльністю, а з іншого - досі чекають організаційних рішень і грошей з Москви.

У Міноборони у відповідь на прохання прокоментувати ситуацію навколо бюро сказали, що вивчають ситуацію, проте підтвердили, що усе військові ФДУП ліквідовані.

"Можливо, при плануванні ліквідації 172-го бюро не врахували, що воно знаходиться на території іноземної держави і може мати заборгованості по зарплаті перед його громадянами, а так само борги перед його бюджетом. Зараз ситуація уважно вивчається", - зазначив представник російського військового відомства.

Читайте також:

Після подорожчання газу в Україні зросла кількість супротивників ЧФ РФ

Україна пообіцяла не видавлювати російський флот із Криму

Україна відшкодує Севастополю 214 млн грн збитків за базування ЧФ РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: