На Луганщині люди оголосили голодування через закриття української школи

За інформацією батьківського комітету, після закриття школи в будівлі може з'явитися офіс місцевої молодіжної організації Партії регіонів.

У місті Красний Луч Луганської області батьки учнів україномовної школи №15 вже другу добу проводить голодовку на знак протесту проти її закриття. Про це повідомив один з голодуючих, депутат міської ради, колишній мер міста (2002 - 2006) Сергій Лук’яненко.

За його словами, серед вимог тих, хто голодує, – скасування рішення сесії міської ради про закриття школи, відставка заступника міського голови Людмили Мягкої і начальника Управління освіти Наталії Пострякової.

Необхідність закриття навчального закладу в мерії пояснюють тим, що в школі, розрахованій на 1 тис. 176 учнів, навчається всього 240 дітей, а в наступний навчальний рік набирається ще менше школярів. Закриття школи в міськраді не пов'язують з бажанням закрити саме україномовну школу, оскільки в місті є ще 2 школи, де навчання ведеться двома мовами. Головний мотив – брак коштів на утримання.

За словами ж Лук’яненка, кошти на утримання школи є. У школі навчаються 307 учнів приладобудівного технікуму, працює школа мистецтв на 100 людей. За рахунок орендних платежів вони оплачують усі комунальні послуги. Він стверджує, що фактично закриття школи розпочалося ще в 2006 році, коли почали говорити про її закриття, відлякуючи тим самим батьків учнів.

Лук’яненко вважає, що школу закривати не можна, оскільки вона розташована в густонаселеному мікрорайоні. За його підрахунками, через невеликий проміжок часу ще дві школи цього мікрорайону не зможуть прийняти всіх бажаючих навчатися. "Від такого закриття варто чекати тільки згортання життєдіяльності міста", - вважає він.

Лук’яненко також заявив, що міська влада "тупо виконала вказівку з оптимізації шкільної мережі", не подумавши про дітей, не обговоривши ситуацію з батьками. У той же час батьківським комітетом зібрано більше 1 тис. підписів жителів мікрорайону проти закриття школи.

Також, за його словами, міська влада не вжила ніяких заходів для залученню додаткових коштів. "Якщо вже так важко з фінансами, то хоч би почали з себе і відмовилися від премій, доплат", - резюмував Лук’яненко.

За інформацією батьківського комітету, після закриття школи в будівлі може з'явитися офіс місцевої молодіжної організації Партії регіонів.

Нагадаємо, на Донбасі розроблена Регіональна дорожня карта щодо оптимізації бюджету. За цим документом в 2011 році в області влада планувала закрити 26 шкіл.

За даними заступника глави Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Марії Олійник, у Донецьку діють 18 шкіл з українською мовою навчання, у 71 школі навчання відбувається виключно російською. Ще 64 школи є двомовними.

Читайте також:

На Луганщині українську школу хочуть перетворити на офіс Партії регіонів

Через закриття української школи в Донецьку батьки погрожують самоспаленням

У Донецьку школу віддадуть під "секс-клуб" до Євро-2012

На Луганщині замість української школи зроблять фітнес-центр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: