На Луганщині місцеві називають себе жителями "Малоросії", а гвардійці готові йти до кордону РФ

Дата публікації
На Луганщині місцеві називають себе жителями "Малоросії", а гвардійці готові йти до кордону РФ

На Луганщині ще далеко до масових проукраїнських настроїв

Настрої жителів поселень на лінії фронту далекі від проукраїнських.

Мешканці луганських сіл поблизу буферної зони тяжко звикають до думки, що їх територія під контролем України. Вони ухиляються від прямих запитань, кого підтримують у конфлікті та на чиєму боці воюють їхні родичі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У селі Лапаскіне живе жінка, яка працює на окупованій бойовиками території сусіднього села Жовте. Зарплату не отримує, але бодай якусь роботу втратити – боїться.

"Нам сказали, що ми окупована територія. Я вже не розберу, хто окупована територія", - каже вона.

У місцевих людей чимало родичів пішли воювати. Проте на чий бік – кажуть неохоче. Розповідають, ніби зв'язок із ними поганий і розчути важко. Або зв'язку нема взагалі.

До Станиці Луганської, де під час боїв зруйновано та пошкоджено понад шість сотень будинків, уже в перемир'я почали вертатися місцеві. Переважно з обласного центру – з відповідними настроями.

Чи почувають себе українцями мешканці звільнених територій на Донбасі

Чи почувають себе українцями мешканці звільнених територій на Донбасі

Селище Кондрашівка неподалік нещодавно пережило зачистку і тепер повністю контролюється українськими військовими. Стіни й паркани в ньому розмальовані в кольори "ЛНР". Люди від телекамер журналістів тікають.

Одна з перехожих жінок запевняє, що вона – не місцева. Мовляв, приїхала з "Малоросії" - з Луганська. Каже, що там добре – тихо і спокійно. Але вже за кілька хвилин свою думку змінює: "Ніяка не Малоросія – я просто злякалася цих солдат".

Налаштовані проукраїнські місцеві пояснюють, що багато людей через близькість фронту та непевність у тому, кому завтра належатиме їхнє поселення, воліють не виказувати жодних симпатій чи підтримки будь-якій зі сторін конфлікту. Аби потім не наразитися на зраду та помсту.

Самі ж українські бійці впевнені, що місцеві свою думку про них швидко змінять, бо побачать добре ставлення та підтримку. А всі страхи та упередження – всього лиш наслідок брехливої пропаганди російських ЗМІ.

Поки ж, кажуть бійці Нацгвардії, створюють умови для оборони від раптової атаки ворога та закріплюються на обговореній мінськими домовленостями території. "Якщо порушуватимуть далі, то доведеться пересунути території до кордону Росії", - кажуть українські солдати.

Як уже повідомлялося, у новорічну ніч українські партизани на Луганщині дали бій бойовикам та знищили ворожу техніку.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Наступна публікація