На Луганщині знову закликали перетворити Україну на федерацію

В Луганській області урочисто відзначили 5-річчя "сепаратистського" Сєвєродонецького з’їзду депутатів.

Сьогодні у Луганську відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Федералізм як перспективний шлях консолідації громадянського суспільства", присвячена 70-річчю входження західноукраїнських земель до складу УРСР і 5-річчю першого Сєвєродонецького з’їзду депутатів усіх рівнів.

У роботі конференції взяли участь народні депутати України Віктор Тихонов і Вадим Колесниченко (Партія регіонів), Спиридон Кілінкаров (КПУ), депутат Держдуми Росії Сергій Марков, віце-спікер Держдуми РФ 3-4 скликань Сергій Бабурін, президент фонду "Історична пам’ять" Олександр Дюков, голова громадського об’єднання "Український форум" Володимир Семиноженко, а також соціологи, політологи, історики, журналісти, письменники і громадські діячі з Криму, Харкова, Донецька, Луганська і Києва.

"Ідея федералізму в Україні, що пролунала під час Сєвєродонецького з’їзду, жива і сьогодні актуальна як ніколи. Зараз в Україні є кілька західноукраїнських областей, що намагаються нав’язати всій країні свій світогляд, що викликає напругу в суспільстві - і, зрештою, може привести до його розколу", - заявив на початку конференції голова Луганської облради Валерій Голенко.

Він зазначив, "якщо Україна хоче стати європейською країною, то їй необхідно стати на шлях федералізму і децентралізації влади". "Багато хто напередодні конференції намагалися обвинуватити нас у сепаратизмі, ставлячи між цим словом і словом "федералізм" знак рівності. Але я хочу відзначити, що ніякого сепаратизму тут ні, є тільки бажання захистити права наших виборців, жителів цього регіону", - додав Голенко.

У своєму виступі депутат Держдуми РФ, співголова Гуманітарної українсько-російської ради Сергій Марков заявив, що нинішнє українське керівництво, "яке називає себе демократичним", абсолютно не прагне вивести Україну на європейський рівень. За його словами, "демократична країна - це не та країна, у якій зневажаються норми Конституції, і проводяться треті тури виборів. Європейське цінності – об’єктивне ставлення до історії, рівноправність мов". "Коли Україна скаже "ні" НАТО, і "так" єдиному економічному простору з Росією й ідеям федералізму, тільки тоді можна буде сказати, що вона пішла по демократичному шляху", - заявив Марков.

Ініціатори проведення конференції - Луганська обласна рада, Гуманітарна україно-російська рада й Антифашистський форум України.

Перший з’їзд депутатів і державних службовців різних рівнів східних, південних і деяких інших областей України у місті Сєверодонецьку Луганської області відбувся 28 листопада 2004 року. На тих зборах у виступах керівників державних адміністрацій, голів обласних рад Донецької, Луганської, Харківської, Одеської та інших областей, народних депутатів України звучали заклики до порушення суверенітету, територіальної цілісності України, її розколу та утворення окремих територіальних об’єднань.

За фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України було порушено кримінальну справу. За звинуваченням у сепаратизмі (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України) було порушену кримінальну справу проти одного з лідерів Партії регіонів Євгена Кушнарьова. Таке ж звинувачення було пред’явлене голові Луганської обласної ради Тихонову, який також брав участь 28 листопада 2004 року в з’їзді в Сєверодонецьку.

Обох народних депутатів Генпрокуратура відпустила на поруки. Зокрема, за Євгена Кушнарьова була внесена застава в 1,5 млн доларів.

Другий такий з’їзд відбувся у 2008 році.

Читайте також:

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Литвин: російська мова – історично друга в Україні

Табачник: шанси України на виживання порівнянні з Польщею 1939 року

СБУ заборонила екс-депутату називати Україну "Окраиной"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: