Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Луганській ТЕС закінчилося вугілля. Підприємство перевели на резервне паливо

Кожного дня ТЕС буде втрачати мільйони гривень.

На Луганській ТЕС, яка належить компанії Рината Ахметова "ДТЕК", повністю закінчилося вугілля

Про це повідомив колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Він повідомляє, що вугілля, яке доправляється з Ростовської області РФ, не надходить Луганській ТЕС від 11 жовтня. Запаси теж закінчилися, тому робота станції перейшла на резервне паливо - газ. 

"Отже, від сьогодні ДТЕК-Луганська ТЕС буде генерувати збитки у розмірі 14 млн грн у добу, до кінця року це буде біля 850 млн грн. При загальній річній EBITDA ДТЕКу понад 20 млрд грн це не критично, хоча і болюче. Я у жодному разі не радію цим дурним збиткам на рівному місці. Але вони чітко показують неефективність системи, побудованій на монополізмі, на елементах шантажу, тиску, погроз та підкупу", - написав він у Facebook.

Герус розповів, що уряд ще минулого тижня ухвалив рішення, за яким інші виробники мають надавати додаткові платежі Луганській ТЕС, аби частково компенсувати збитки. Проте НКРЕКП його не підтримав. 

В кінці жовтня повідомлялося, що запасів вугілля для роботи Луганської теплоенергостанції залишилося на чотири дні, бо Росія блокує поставки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції