Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині 300-літній римо-католицький храм продали за 30 тис грн: стартова ціна була 500 тис

Будівлю купив підприємець з Дніпра.

На Львівщині римо-католицький храм продали підприємцю лише за 30 тисяч гривень. Продавали споруду через онлайн-торги, де стартова ціна була півмільйона гривень, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Римо-католицькому костелу 300 років. Будівля ледь стоїть: стіни тріщать, не лишилося підлоги, даху, вікон, дверей. Всередині сміття, а замість фресок - написи. Востаннє службу тут правили ще до Другої світової, кажуть місцеві. "То був дуже гарний костел, але радянська влада все звідси вивозила", - каже мешканка Магерова Оксана Кукурудза.

За радянських часів у храмі діяв цех з виробництва електроніки. Потім споруда довго стояла занедбаною, а цього року її виставив на торги Фонд державного майна.

"Виставили на продаж ми не римо-католицький костел, виставили на продаж об’єкт державної власності. Ця споруда не належить ані до пам’яток архітектури, ані до культових споруд", - каже начальниця відділу малої приватизації регіонального управління фонду держмайна Оксана Дідик.

Історики це підтверджують. "Чи є сенс зробити щось цією пам’яткою? Як на мене, нема. Вона не містить архітектурних особливостей, чогось такого, що варто було би фіксувати і передавати нащадкам", - каже історик Іван Сварник.

Відео На Львівщині з аукціону продали старовинний римо-католицький храм лише за 30 тисяч гривень

Продавали споруду через онлайн-торги, стартова ціна була півмільйона гривень. Але купувати храм за такі гроші ніхто не квапився. За правилами аукціону, ціна на лот покроково зменшувалася. Що буде на місці 300-річного костелу – у сюжеті.  

На Львівщині з аукціону продали старовинний римо-католицький храм лише за 30 тисяч гривень

Стартова ціна в півмільйона гривень нікого не привабила. За правилами аукціону, її покроково зменшували. Потім віддали тому, хто запропонував найбільше. Серед трьох охочих переміг бізнесмен з Дніпра, який займається нерухомістю.

"Просто так зірки збіглися. Площа там нормальна. Розташування нормальне. Об'єкт нормальний. Я просто єдине не міг зрозуміти, чому така ціна. Я зайшов в аукціон, там уже була ціна менше тридцяти тисяч", - каже підприємець Сергій Соболь.

У селещі збентежені. Кажуть за такі гроші купити храм могли і самі. "Участі в торгах ми не брали, бо ціна була висока. Ніхто не знав, що воно дійде до такої низької ціни", - каже селищний голова Магерова Петро Домінік.

Тепер у селі люди думають, що буде на місці костелу: готель, ресторан чи щось інше.

Що робитиме із спонтанною покупкою, новий власник ще не знає. Спочатку каже, що костел треба укріпити, аби не руйнувався. Це обійдеться щонайменше у двісті тисяч гривень. "Треба подивитися територію, економіку території, де люди працюють, які підприємства. Немає ще розуміння. Ми тільки заходимо на цей об'єкт", - каже власник.

Зустрітися з мешканцями Магерова підприємець планує ще до Нового року. Їхні надії на туристичну атракцію у селі можуть виправдатися лише тоді, якщо бізнесмен пристане на пропозицію істориків - розкопає підземелля у пошуках артефактів, які можуть привабити туристів.

Кореспондентка ТСН Марічка Кужик.

Залиште свій коментар

Вибір редакції