На Львівщині через брак дітей закривають школи

У всіх школах Львівської області є недобір старшокласників у 10-11 класи. А 11 сільських шкіл закриваються через брак учнів.

На Львівщині зупиняють роботу сільських шкіл, оскільки в них вже майже немає кому вчитися.

Поки що йдеться про зупинку роботи одинадцяти сільських шкіл І-ІІ рівнів акредитації у Сокальському, Бродовському, Самбірському районах області, де заклади розраховано на 50 осіб, а фактично навчається 5-8 дітей.

Про це повідомила заступник керівника Головного управління освіти Львівщини Богдана Біляк. Чиновниця запевняє, що якість наданої освіти у таких школах є на порядок нижчою, дитина отримує менший обсяг знань.

Призупинення роботи означає, що дітей доведеться возити у інші школи за кілька кілометрів, проти чого виступають батьки та громада селищ.

Наразі управління отримало згоду лише двох громад, що згідно з законодавством, є необхідною умовою. Водночас, чиновники визнають, що в області є проблеми з матеріальною базою: дорогами та шкільними автобусами.

Львівщина має 168 шкільних автобусів і потребує ще сотню, повідомив керівник головного управління освіти Львівщини Михайло Брегін. А тому, за його словами, попри оптимізацію та укрупнення мереж шкіл, масового закриття не буде.

Водночас у всіх школах області є недобір старшокласників у 10-11 класи. Зараховано 75% від плану, бо значна частина випускників 9-их класів подала документи до вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та до профтехучилищ з метою одразу здобути спеціальність. Натомість першокласників не бракує, укомплектованість – 95%.

Нагадаємо, раніше міністр освіти Дмитро Табачник висловив намір організувати "злиття" сільських навчальних закладів, щоб дати дітям повноцінну освіту.

Читайте також:

Табачник відзвітував перед Януковичем

У луганській школі не можуть набрати дітей для російського класу

Через будівництво української школи в Севастополі порушили кримінальну справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: