На Львівщині діти змушені рятуватися від голоду соняшниками та квітами при живих батьках

Дорослі зовсім не слідкують за дітьми, і навіть не хочуть забезпечити їм елементарну їжу.

На Львівщині п'ятеро неповнолітніх дітей живуть упроголодь, не мають нормального одягу та взуття, тоді як їхні батьки влаштовують п'яні забави. Дівчаткам 13, 12, 10, 5 і 3 роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У помешканні разом із дітьми живуть батьки та дідусь із бабусею. Холодильник практично порожній, з харчів на кухні – трохи макаронів і круп. І ті, визнають, кілька днів тому приніс сільський голова. "Борщ, суп, картопля. М'ясо деколи, бо мама грошей не має купити", - кажуть діти про своє меню.

Мама дівчаток на дітей отрумує щомісяця 8 тисяч гривень. Куди їх витрачає – пояснити не може. Що діти недоїдають та інколи биті – не приховує. "Чоловік п'є, б'є і виганяє звідси. То діти, вони бігають, а він собі вип'є і буває, що може вдарити", - каже Леся Король.

ВідеоНа Львівщині п’ятеро неповнолітніх сестричок голодують через байдужість батьків-п'яничок

Сусіди нарікають, що ці діти живуть самі по собі, вони недоглянуті і виживають, як можуть. "Їдять ріпак, сою, соняшники, ще ростуть якісь квіточки солодкі – нектар збирають. Мама спить на ліжку, діти на підлозі", - дивується Марія Бохонко. "Дуже часто я бачу їхнього тата, який іде з маршрутки завжди в нетверезому стані. Мама може йти з маршрутки з сумочкою, навіть без буханки хліба. Це мама п'ятьох дітей. Чути, що їх, може, б'ють, може, сварять, бо діти плачуть і кричать", - розповіла Марія Кроль. "Соціальна служба була тут ше два роки тому, більше сюди вони не з'являлися. Ніякого контролю тут не було", - каже ще одна сусідка Галина Ілик.

У соцслужбі кажуть, що про родину дізнались два роки тому, проте були певні, що батьки виправилися. "Від Великоглібовицької сільської ради надійшла така інформація, що на території – я можу вам показати цей лист – що на території сільської ради нема дітей, які опинилися у важких життєвих обставинах. Цьогорічний лист", - запевняє керівник служби у справах дітей Перемишлянської РДА Галина Гриньків.

Сільский голова, який вже рік обіймає цю посаду запевняє, що не знав, що у його селі так бідують діти. "У сільську раду входить три села, і всіх я не знаю. Ніхто не звертався, що в нас є така сім'я, тим більше, що діти, коли вчаться, вони виїжджають на навчання в інтернат, то проблеми як такої немає", - пояснив Василь Марочканич.

Нині у селі засідає комісія, яка має вирішити долю дітей. Найпевніше, батькам дадуть ще місяць на виправлення.

Раніше у Львові онук заблокував двері та підпалив помешкання з бабусею і дідусем усередині. Палія схопили, але він заявив, що зробив це ненавмисне.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: