Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині екологи і журналісти взяли приступом моторошний завод із тоннами здохлятини

Підприємство мало б перероблювати трупи тварин, однак вони просто гниють під відкритим небом.

Результатом діяльності Жовківського кісткодробильного заводу на Львівщині стали гори кісток, дохлі тварини, зграї велетенських щурів і близько 50 гектарів отруєної землі. На роботу підприємства люди нарікають давно, адже воно порушує санітарні норми, але досі керівництво заводу відмовлялося пускати до себе будь-які контрольні служби, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак напередодні активісти, журналісти та працівники екологічної інспекції з боями продерлися на територію філії державного підприємства "Укрветсанзавод". Побачене приголомшило візитерів: тони кісток, мішки з тельбухами і туші тварин, які розкладаються просто під палючим сонцем. Над усім цим – хмари мух і ворон, які розтягують здохлятину на сотні метрів. Підприємство, яке мало би переробляти рештки тварин, насправді перетворилося на скотомогильник. "Я думав, тільки курей, а там і свині лежать, і все, що хочеш. Що внизу – нам не відомо, бо зверху все позакидувано, а ритися не будемо, це буде смертельно для нас", - поділився враженнями місцевий житель Віктор Пехник.

Відео Гори кісток, здохлі тварини та отруєна земля: на Львівщині костомельний завод працює, порушуючи санітарні норми

Інспекторів вразили навіть не туші, а живі мешканці страшного місця. "Бачите, тут земля під нами провалюється. Велика кількість нір. Щурі розміром з котів. Якщо ввечері підійти до брами цього підприємства – це сотні, якщо не тисячі щурів", - твердить голова екологічної комісії Жовківської міськради Ігор Муравський.

За технологією, рештки тварин мали би спалювати в крематоріях. Однак жодне обладнання на заводі не працює. Газ давно відрізали через борги. Про утилізацію директор підприємства Михайло Клин говорити не бажає – вимагає офіційного запиту. Досвід подання запитів уже має нардеп Володимир Парасюк. "Коли ми попросили, щоб подали зведені суми фінансових відносин з цими підприємствами, а їх десь близько 50, він запанікував. Сказав, що у нього нічого нема", - розповів він.

Активісти переконані, що на заводі панує не лише жахлива антисанітарія, а й корупція. За кожну тонну утилізованих відходів підприємство бере чималі кошти й отримує дотації від держави. Однак насправді про переробку тварин не йдеться. Люди підозрюють, що рештки просто закопують у землю. Не так давно поблизу скотодробильні виявили величезний незаконний могильник площею в 50 гектарів.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції