На Львівщині люди задихаються через пожежу на величезному териконі

Рятувальники обіцяють повністю погасити пожежу лише у травні.

На Львівщині мешканці містечка Соснівка та кількох прилеглих сіл змушені дихати отруєним повітрям. Там зайнявся величезний терикон - штучна гора відпрацьованих порід з усіх шахт регіону. Вогнище уже почали гасити, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Терикон горить вже не вперше, але місцеві кажуть, що в останні роки це стається усе частіше. Останню пожежу не можуть погасити уже кілька місяців. Люди кажуть — тепер щодня моляться на погоду. Сьогодні вона ідеальна – вітер дме у бік вогнища ще й невеличкий дощ.

У спеціальному управлінні з гасіння териконів виправдовуються – пожежу уже почали ліквідовувати, однак це не так легко. Аби перекрити доступ повітря — на вогнище необхідно завезти десятки тисяч тонн інертного матеріалу (глини, піску чи відходів), а для цього бракує техніки та пального.

Де терикони тліли найбільше, їх почали накривати спеціальною ізоляційною сумішшю і диму стало значно менше. Однак, у багатьох місцях він продовжує пробиватися. Від того густе повітря і важко дихати.

Повністю погасити пожежу на териконі обіцяють тільки на початку травня. Однак чи зупинять вогонь на довго, ніхто знає. Люди кажуть – на шахтах порушено процес збагачення породи. У відходах багато вугілля, яке періодично самозаймається.

ВідеоНа Львівщині загорівся величезний терикон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: