Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині обвалився дах монастиря капуцинів. Наслідки руйнування пам’ятки з’явилися на відео з дрона

Будівля використовувалася як фондосховище для скульптур.

У Львівській області через негоду обвалилася частина даху колишнього монастиря капуцинів, що є фондосховищем Олеського замку.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

"3 січня 2020 року стався обвал частини даху будівлі в смт. Олесько, Буського району (вулиця Замкова, 27, колишній костел Капуцинів)", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили у галереї, будівля є пам’яткою архітектури національного значення, яка використовується як фондосховище, переважно для скульптур.

Унаслідок інциденту постраждалих немає, музейні предмети також всі збережені й убезпечені.

За даними представників галереї, станом на 5 січня на даху створюється тимчасове накриття, яке вбереже фондосховище від затікання. Музейним предметам нічого не загрожує.

"9 січня очікується остаточне рішення відповідної комісії про відновлення даху на фондосховищі. Дах над костелом та монастирем був повністю замінений в післявоєнні роки вже радянською владою, на жаль, без дотримання відповідних технологій. Серед іншого, була використана невідповідна деревина. Зараз вхід на територію монастиря Капуцинів закритий, оскільки, по-перше, в його приміщені тимчасово не діють виставки, по-друге, ризики обвалу даху зростають через погодні умови власне в зимовий період. У фондосховищі постійно чергує поліція охорони", - додали у галереї.

Оновлена інформація з Олеська Сьогодні зранку в Олеському фондосховищі відбулася робоча зустріч, на якій, окрім...

Опубликовано Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького Суббота, 4 января 2020 г.

Нагадаємо, раніше на Аккерманській фортеці після зливи з'явилися нові тріщини і обвалилася кладка. Від удару стихії постраждала зовнішня частина фортеці з боку лиману.

Залиште свій коментар

Вибір редакції