На Львівщині оскаженілі парафіяни церкви накинулись на журналістів ТСН через списки жертводавців

Священик вдався до особистих образ.

На Львівщині в одному з сіл у церкві висить прейскурант на церковні обряди, а ще віднедавна з'явились і списки добродійників та боржників. Парафіяни називають це власною ініціативою, яка усіх влаштовує. Йдеться про церкву Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату у Новому Селі Жовківського району.

Проте паламар і ще кілька парафіян зустріли журналістів ТСН не надто люб'язно. За їхніми словами, вони самі встановили розцінки на церковні послуги, а списки існують для того, щоб процедура збору грошей була прозорою.

Хрестини у церкві коштують 200 гривень, шлюб — 300 гривень, похорон від 200 до 2000 гривень. У цьому храмі, крім списку жертводавців і боржників, ще й існує прейскурант на послуги.

Відповідати на запитання журналістів сам священик УПЦ КП відмовився. "А може ви десь вкололися? Наркоманка?" - заявив священик і почав штовхати журналіста ТСН.

Коли душпастир поїхав, чоловік, який вийшов із церкви, вирішив з'ясувати стосунки з оператором ТСН. "Слухай тобі втиснути в око? А хочеш ше й посаджу", - накинувся місцевий мешканець.

У цей час інші парафіяни блокували мікроавтобусом авто телеканалу. "Якого ви хр*на сюди приїхали? Ви, бл*дь, сенсації шукаєте? Аферисти з камерами будуть показувати нас", - сварився один із чоловіків.

Перш ніж поліція прибула на місце події, селяни розійшлися. Розцінки на церковні обряди та списки боржників - це багатовікова, здебільшого, сільська традиція, яка більше поширена у православних церквах. Зрідка це трапляється в інших конфесіях, стверджує релігієзнавець Тарас Антошевський. Він не бачить нічого крамольного у такій практиці. "Людина ходить і вважає себе парафіянином цього храму. Вона користає з того, що ходить на літургію і, звичайно, що утримування храму потребує достатньо коштів. Звичайно, той, хто не платить, його ображає", - додав Антошевський.

Експерт також вважає, що агресивна реакція парафіян на появу знімальної групи не є вмотивованою, тому що перелік жертводавців і боржників може свідчити про фінансову прозорість.

Наталка Волосацька, Орест Малькут, ТСН, 1+1

Мирно та без провокацій. Як у Києві пройшов хресний хід УПЦ КП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: