На Львівщині поліція "оголосила війну" фурам, які псують асфальт у спеку

Вантажівки зупиняють і вимагають стояти до настання вечора.

На міжнародній трасі у Львівській області через спеку дорожники і поліція розпочали "полювання" на вантажівки. В області вже кілька днів діє температурний режим, який забороняє рух багатотонним автомобілям, якщо на термометрі вище за +28 С, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На дорозі зупиняють усі без винятку вантажівки – разом працюють фахівці Укртрансбезпеки та патрульні. Після перевірки документів машини відправляють на зважування – на Львівщині діє 8 таких пересувних комплексів. Перевантажені машини про температурі повітря вище за +30 руйнують покриття, бо асфальт розпікається на сонці аж до 70 градусів. Під багатотонною фурою дорога стає, наче пластилін. "Починає розпливатися, утворюються мікротріщини, в подальшому туди потрапляє вода, мороз – і до року часу такої дороги немає", - каже керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор.

ВідеоЛьвівська поліція полює на водіїв фур, які не дотримуються вимог руху при сильній спеці

Знаки про температурний режим на трасі є, але водії ними свідомо нехтують або й дійсно не помічають. На порушників складають адміністративну постанову за порушення правил дорожнього руху, а водіям рекомендують ставати на відстій. Штраф 255 грн плюс затримка в шляху – така ціна виїзду на дорогу за неналежних умов. Лише за годину на очах журналістів оштрафували і відправили перечікувати спеку 15 вантажівок. За словами працівників вагового комплексу, рух продовжили лише порожні фури або ті, вага яких не перевищує 24 тонн. Той із перевізників, хто ризикне перевантажити фуру – сплатить максимальний штраф у 20 тисяч гривень.

Виявленим порушникам пропонують перечекати спеку у відстійниках. Якщо водій не дослухається і поїде далі – заплатить ще раз. "Буквально за 30 кілометрів на пості його зупинять другий раз і вже перевірять, чи він став на відстій чи не став. Якщо не став, йому винесуть ще одну додаткову постанову", - пояснив інспектор патрульної поліції Львова Іван Стадник.

Фотогалерея У центрі Миколаєва для порятунку від аномальної спеки встановили "душ" (6 фото)

На трасах Львівщини є півсотні місць для відстою вантажівок. Переважно далекобійникам радять дочекатися вечірньої прохолоди на заправках, але туди всі фури не помістяться, нарікають водії. А обабіч дороги стояти, кажуть, некомфортно. "Стоянок нема, а в таку спеку стояти на узбіччі – теж не варіант. Перед тим, як штрафувати, треба умови зробити – тоді не будемо порушувати", - каже один із далекобійників.

За такої температури дорожники і поліція роблять винятки для тих, хто везе харчі, які швидко псуються. Решту фур, аби не нищити асфальт, просять розпочати рух десь о 22:00 годині, коли, за словами синоптиків, температура повітря буде нижчою 28 градусів.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар