На Львівщині порушили кримінальне провадження через зникле тепло у школі

Дата публікації
Перегляди
1381
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Львівщині порушили кримінальне провадження через зникле тепло у школі

Фото: УНІАН

Тиждень діти мерзли у кабінетах із холодними батареями.

Понад 200 учнів однієї зі шкіл Львівщини тиждень вчилися за температури +9 у класах. Школа не опалювалася, бо зламалися насоси в котельні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я одягала два светри, під низ футболку і ще зверху светр. Два дні не ходила до школи, бо було холодно, і я не хотіла йти", - каже одна з учениць. На перервах діти бігали, щоб зігрітися, а на уроках сиділи у куртках. "Дітки сиділи одягнуті, відповідно, ми що могли – те робили. Скорочували заняття", - каже вчитель інформатики Мар’яна Кастран. 

У школі на Львівщині діти цілий тиждень вчилися за температури +9

У школі на Львівщині діти цілий тиждень вчилися за температури +9

Холодно у школі через насоси, які вийшли з ладу у котельні. Два роки тому, аби заощадити, її модернізували і встановили там твердопаливні котли. Опікувалася ними з того часу фірма, котра ліквідувати несправність швидко не змогла, тож згодом запустили резервні газові котли. "Площа школи є доволі великою і за два дні повністю досягнути норму, яка би мала бути 18 градусів, не вдалося, але ситуація йде на покращення", - запевняє директор навчального закладу Андрій Дзьоба.

Через холод третина учнів пропустила навчання. Донька Олександра Клімова була серед цих дітей, а сам він написав заяву до прокуратури. "Порушено кримінальні провадження, тривають певні слідчі дії, щоби встановити порушення з боку представників фірми та з боку комунальної установи освіти", - пояснив чоловік. У центрі обслуговування закладів освіти, який відповідає за стан шкіл, виправдовуються – навчання у холодній будівлі не припиняли, бо сподівалися на швидкий ремонт. "Сказати, що цей постачальник ненадійний, я не можу. Я з тим постачальником працюю другий рік, і це перший такий факт відбувся. Якщо вони оперативно не відновлять роботу котельні, напевно, ми будемо ставити питання про розірвання цієї угоди", - каже директор комунальної установи Микола Мисак.

Представник фірми, яка опікується твердопаливними котлами, зустрітися з журналістами не захотів – лише телефоном пояснив, що обладнання вийшло з ладу через стрибки напруги. "Ті насоси ми цього тижня поміняємо, і переконаний, все буде гаразд, і надалі ми будемо подавати належне тепло", - запевнив директор з виробництва Ігор Дацюк. Хто винен у тому, що одні діти пропустили тиждень навчання, а інші мерзли у школі, тепер має з’ясувати поліція. Там уже допитали освітян і продовжують слідство.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1381
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація