Львівська родина ходить по подвір'ю, вимощеному з єврейських надгробків

Львівська родина ходить по подвір'ю, вимощеному з єврейських надгробків

Позбутися моторошної знахідки мешканці будинку не можуть довгий час / Фото: ТСН.ua

За часів Другої світової війни єврейськими надгробними плитами вимощували дороги і тротуари.

У Добромилі на Львівщині мешканці приватного будинку виявили, що бруківка, якою вимощене їхнє подвір'я не що інше, як надгробні камені з єврейських поховань - мацейви, повідомляє ТСН.

Історики кажуть, схожих відкриттів може бути багато – надгробками з єврейських поховань під час Другої світової вимощували дороги і тротуари, коли євреїв масово знищували. До війни половину мешканців Добромилю складали євреї, зараз є лише згадки про їх існування.

Та не лише Добромиль багатий на подібні моторошні знахідки, їх знаходять і у великих містах. Це – колишній єврейський шпиталь у Львові, коло якого був старовинний цвинтар. 4 місяці тому уламки надгробків з нього знайшли на подвір'ї у чоловіка, який купив їх як будівельне сміття за 300 грн.

Мацейвами зацікавилися Львівська міська рада та єврейські товариства – надмогильні камені перевезли на територію шпиталю і вирішують, що з ними робити далі. Тим часом, Віктор Захарчук з Добромиля багато років просить, щоб надгробки з його подвір'я нарешті прибрали, але поки що марно.

Життя на єврейських надгробках

Життя на єврейських надгробках

Повʼязані теми:

Наступна публікація