Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині ще одна парафія колишньої УПЦ МП перейшла до Помісної церкви

Рішення ухвалили на парафіяльних зборах.

Парафія колишньої Української православної церкви Московського патріархату у селі Грозьово Старосамбірського району вирішила перейти до Православної церкви України.

Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на депутата Старосамбірської районної ради Івана Пикуса.

За його словами, про перехід до Помісної церкви під час парафіяльних зборів проголосували 264 людини. Священика, о. Василя, на зборах не було, оскільки він служив літургію у сусідньому селі.

"Але мені відомо, що він ніби підтримав рішення громади", – повідомив Іван Пикус.

Релігійна громада колишньої УПЦ МП у селі Грозьово стала першою у Старосамбірському районі, яка вирішила перейти до ПЦУ. У цьому районі є ще дві громади Московського патріархату — у селах Торчиновичі та Дністрик.

ВідеоДля церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

Він працюватиме за так званим принципом "одного вікна". Розпочне він діяти за кілька тижнів. І пришвидшить процес переходу парафій. Нині до Помісної церкви вже перейшли щонайменше 150 парафій УПЦ Московського патріархату. 

Для церковних громад, що перейшли до ПЦУ, буде спрощено механізм їх реєстрації

 

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

;

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції