Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині шахтарі відмовилися спускатися під землю через борги із зарплати

В Міненерговугілля обіцяють розрахуватися з гірниками після затвердження програми погашення боргів.

Сьогодні гірники шахти "Великомостівська" ДП "Львіввугілля" відмовилися спускатися під землю у 2-гу зміну через часткову ззаборгованість по зарплаті за листопад і 100%-у за грудень.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець з посиланням на голову ППО НПГУ шахти Ольгу Божок.

Волинець повідомив, що гірникам винні 78% зарплати за листопад і 100% за грудень.

"На держпідприємстві "Львіввугілля" сума заборгованості становить понад 70 млн грн", - зазначив він.

"Зараз в 14 годин в МО НПГУ Червоноград почалося засідання ради глав всіх первинок, на якому буде розглядатися питання про підтримку гірників шахт "Степова" та "Великомостівська", які почали стихійні страйки", - додав Волинець.

За його словами, працівники ДП "Львіввугілля" сподівалися, що їм виділять 480 млн грн на погашення різниці в собівартості і розвиток їх підприємств.

"Але насправді в бюджеті-2016 ці статті не передбачено жодної копійки. У бюджеті закладено кілька млн гривень на реструктуризацію, тобто закриття шахт. І 500 млн грн на погашення боргів по зарплаті в 2015 році", - написав він.

 

Як розказала мені голова ППО НПГУ шахти "Великомостівська" ДП "Львіввугілля" Ольга Божок, сьогодні у 2-гу зміну гірники...

Опубліковано Михайло Волинецем 4 січня 2016 р.

У той же час Міністерство енергетики та вугільної промисловості України на своїй сторінці в Facebook повідомив, що державні вугледобувні підприємства, на яких є заборгованість по заробітній платі, зможуть отримати допомогу з держбюджету тільки після підготовки та погодження відповідних програм.

За інформацією відомства, у державному бюджеті на 2016 рік закладена можливість використовувати 500 млн грн на погашення боргів вугледобувних підприємств.

"Для цього необхідно в максимально стислі терміни підготувати відповідну документацію, робота над цим ведеться з перших днів року... Як тільки відповідна документація буде готова і узгоджена з іншими відомствами, кошти почнуть надходити на підприємства", - підкреслили в Міненерговугілля, при цьому не уточнюючи терміни завершення підготовки документів.

 

Державні вугледобувні підприємства, на яких є є заборгованість з заробітної платні, зможуть отримати допомогу з держбюдж...

Опубліковано Міністерство енергетики та вугільної промисловості України 4 січня 2016 р.

Як зазначається у повідомленні, кошти на покриття боргів перед працівниками державних шахт, видобуток на яких є збитковою, вже другий рік не фінансуються з прямих дотацій.

Також у міністерстві заявили, що єдиним способом уникнути проблем з появою боргів перед шахтарями є підвищення ефективності роботи підприємств, збільшення видобутку і вихід на беззбитковість їх роботи.

Нагадаємо, 11 грудня минулого року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що повна неефективність у вугільній галузі змушує фінансувати з бюджету злодійкуватих керівників державних шахт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції