Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині вандали відрізали голову пам’ятнику Шевченка

Це вже вп’яте посягають на монумент

Обезголовлений Шевченко. На Львівщині, у райцентрі Стрий, вандали відбили голову Кобзареві. Усе заради міді, якою оздоблений пам’ятник поету, підозрюють у поліції. Правоохоронці вже почали розшуки зловмисників, але містяни, кажуть, пам’ятник уже вп’яте страждає від крадіїв і жодного з них досі не затримали.

Голови стрийський Кобзар позбувся вночі. Парк, де він стоїть знаходиться на околиці міста, малолюдний і в темряві майже не освітлений.  Що постамент без голови помітили лише наступного дня. 

Памятник Кобзареві встановили тут 60 років тому. Увесь цей час його ніхто не чіпав. Крадіжки і руйнування почали торік восени.

«Спочатку добралися до ніг, то були черевики у міді, вони обрізали нижню частину черевиків і видно по всіх даних здали на металобрухт. Другий був випадок - добралися до плечей. Плечі - більший обсяг міді і по куску вони різали, раз, другий раз і третій», - розповідає заступник міського голови Стрия.

Після кожної крадіжки, чиновники мерії писали заяви до поліції. Утім, жодного вандала поки не знайшли.

ВідеоНа Львівщині вандали відбили голову пам'ятнику Шевченка

Це сталося у райцентрі Стрий. У поліції підозрюють, що це зробили заради міді, якою оздоблений пам'ятник поету. Правоохоронці вже почали розшуки зловмисників, але містяни кажуть, пам'ятник вже вп'яте страждає від крадіїв, але жодного з них досі не затримали.

На Львівщині вандали відбили голову пам'ятнику Шевченка

Ціна за кілограм міді від 140 і вище. Пан Михайло працює з брухтом 15 років і каже, що час до часу йому приносять заборонене, але він не приймає. Черевиків, штанів чи піджака Шевченка йому бачити не доводилось. Певен, злодії метал пускають під прес аби замести сліди.

«Нас давно попередила міліція. Розумієте, тут близько того немає, то треба шукати підпільний металобрухт. Всі хто офіційно працює , ні один не візьме, тут навіть один одному дзвонять – дивися, перевіряй мішки», - каже власник пункту прийому металобрухту Микола Васьків.

Місцеві активісти, які допомагають поліції у пошуках злодія, припускають, що голову Кобзаря вивозили санями. Бо вона важка, а у парку півметра снігу.

Люди у місті обезголовленням Шевченка обурені. Кажуть, минулого разу злодії навіть залишили кров на пам’ятникові - поранилися, відриваючи мідь.

За фактом нищення пам’ятки поліція відкрила кримінальне провадження. Винуватцям загрожує до 5 років позбавлення волі. У мерії ж, аби не було спокуси, уже найближчим часом мідного Кобзаря планують замінити бетонним. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції