У Львівській області заблокували в’їзди до шпиталю, куди можуть привезти на карантин українців з Китаю

Дата публікації
У Львівській області заблокували в’їзди до шпиталю, куди можуть привезти на карантин українців з Китаю

Facebook Наталки Волосацької

Місцеві мешканці бояться, що до них завезуть вірус.

До Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, прийшли місцеві мешканці і забарикадували в’їзди та виїзди з території медустанови, повідомляє кореспондент ТСН.

Люди вибудували барикаду біля воріт шпиталю. Тимчасово з території не надавали проїзду навіть знімальній групі, проте, після виклику поліції, відпустили.

Фото Наталки Волосацької/ТСН

Учасники протесту заявили, що "хвилюються за своїх дітей", тому не хочуть, аби до їхнього населеного пункту привозили українців з охопленого коронавірусом Уханя.

Як відомо, проти розміщення на карантин в їхньому закладі українців, евакуйованих з Китаю, вже повстали на Київщині, Тернопільщині та на тій самій Львівщині, але в іншому населеному пункті.

Під Винниківський госпіталь звезли шини і заблокували всі в‘їзди та виїзди. Заблокували і нас Volodymyr Kvurt хто керує цими людьми? Викликала поліцію P.S. Вже випустили

Опубліковано Наталкою Волосацькою Середа, 19 лютого 2020 р.

Як відомо, 19 лютого близько третьої години ночі чартер однієї з українських авіакомпаній вирушив з Борисполя до китайського міста Ухань. Вже 20 лютого ввечері літак вирушить через Алмати до Борисполя. Українці, евакуйовані з Китаю, ймовірно, залишаться десь на території Київщини, однак остаточно їхнє місце карантину не повідомляється.

50 українців та 30 іноземців готуються до евакуації з Китаю

50 українців та 30 іноземців готуються до евакуації з Китаю

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Наступна публікація