Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тварин підгодовують у Національному парку, але вони ходять не лише до лісників.

П'ятеро маленьких зубренят підростають у Національному парку "Сколівські бескиди" на Львівщині. Народились вони ще влітку, але зафільмувати зубренят стало можливим лише зараз - коли стадо у сильні морози та сніги приходить на підгодівлю, йдеться у ТСН.16:45.

П’ять молоденьких зубренят - чотири самки та самець. Зубренятам вже по півроку. У сприятливу погоду  стадо ховалося у лісі та в чагарниках. До будиночка лісників на підгодівлю підходять лише  морозною та сніжною зимою. 

"Ми їх підтримуємо соковитими кормами, комбікорм, капуста, буряк, сіно, солома", - розповідає лісничий Михайло Фединець.

ВідеоЖителів декількох сіл насторожило народження п'ятьох зубренят у парку "Сколівські Бескиди"

Народились зубренята у Національному парку "Сколівські Бескиди" ще влітку, але зафільмувати зубренят стало можливим лише зараз, коли стадо у сильні морози та сніги приходить на підгодівлю. А от люди із сусідніх сіл не раді такому поповненню.

Жителів декількох сіл насторожило народження п'ятьох зубренят у парку "Сколівські Бескиди"

На цій території зубри водилися ще у минулому столітті. А потім зникли. Через хвороби, брак їжі чи браконьєрів – достеменно невідомо. Лише  вісім років тому у  заповідник завезли 11 європейських бізонів з Німеччини, Австрії та Польщі. Тепер у стаді 33 особини.

"Це їхня історична батьківщина. Тут водилися зубри. Якщо проаналізувати назви сіл – Зубриця. Місто Турка. Від слова Тур.  Завдання першочергове – оновити кров. Щоб вони продовжували давати потомство", - розповіла еколог Інеса Шемелинець.

Не надто раді розмноженню зубрів хіба що у ближніх селах до заповідника. Тут люди нам розповіли, що непрохані гості навідуються до них доволі часто. Тим паче зараз у 18-градусний мороз. І мовляв, об'їдають кормові запаси призначенні для їхньої худоби.

Богдан Тупичак каже, тварин любить. Але ці, нарікає - дошкулять. Приходять мало не щодня.  

"Шкоду роблять. Ну але шо зробиш. То звірина. Мусимо терпіти. Вони щіпки погризли. Сіно все з’їли. В одного єгера з'їли цілий оберіг сіна", - розповідає місцевий мешканець Богдан Тупичак.

У заповіднику кажуть - нічого з цим вдіяти не можуть. Людям радять огороджувати двори і сінники, а ще потерпіти до весни - тоді зубри знову  ховатимуться в лісі. 

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції