На Львівщині бізнесмен хотів купити церкву собі на дачу

За рік на дерев’яний храм з 1777 року претендували двічі – спочатку в селі говорили про бізнесмена з Донецька, потім – про чиновників із Черкас.

У Побужанах на Львівщині бізнесмен хотів купити дерев’яну церкву, щоб поставити її у себе на дачі.

Про це ТСН заявив директор Львівської картинної галереї Борис Возницький.

Три місяці тому приїхав один бізнесмен, каже, вирішив в себе на дачі поставити церкву. Давав добрі гроші, розповів директор.

За рік на дерев’яний храм з 1777 року претендували двічі – спочатку в селі говорили про бізнесмена з Донецька, потім – про чиновників із Черкас. Жодні суми не фігурували.

Її просто другі парафіяни хотіли собі поставити, бо не мали своєї церкви, повідомив один з мешканців села.

Хто насправді претендував на сакральну пам’ятку з цінним іконостасом, так і залишилося таємницею. Люди розповідають, вирішили її долю на загальних зборах.

Житель Побужан Тарас Малкевич заступився за церкву: "Добрий господар з подвір’я не продає нічого. Потім мене підтримала голова сільської ради і на тому то все скінчилося.
Папери вже були. Треба було тільки підписати людям. Але, ніхто не підписав".

Таких прикладів - обмаль. Старезних храмів із дерева, які одним лише виглядом просять про порятунок від часу і байдужості сільських парафіян – сотні.

Наприклад, шведи вигадали створити музей зі старих будівель просто в центрі Стокгольма. У Львові - це Шевченківський гай. Із радянських часів тут знаходять притулок старі церкви. Власний природній скансен із дерев’яних храмів і старих хат є чи не в кожному селі Західної України, але не в кожному селі вони знаходять притулок.

Читайте також:

У Греції захопили храм

На Донбасі моляться проти кризи

Священика покарають за ікону зі Сталіним (відео)

 

ВідеоБізнесмен хотів купити церкву собі на дачу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: