Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині бізнесмен хотів купити церкву собі на дачу

За рік на дерев’яний храм з 1777 року претендували двічі – спочатку в селі говорили про бізнесмена з Донецька, потім – про чиновників із Черкас.

У Побужанах на Львівщині бізнесмен хотів купити дерев’яну церкву, щоб поставити її у себе на дачі.

Про це ТСН заявив директор Львівської картинної галереї Борис Возницький.

Три місяці тому приїхав один бізнесмен, каже, вирішив в себе на дачі поставити церкву. Давав добрі гроші, розповів директор.

За рік на дерев’яний храм з 1777 року претендували двічі – спочатку в селі говорили про бізнесмена з Донецька, потім – про чиновників із Черкас. Жодні суми не фігурували.

Її просто другі парафіяни хотіли собі поставити, бо не мали своєї церкви, повідомив один з мешканців села.

Хто насправді претендував на сакральну пам’ятку з цінним іконостасом, так і залишилося таємницею. Люди розповідають, вирішили її долю на загальних зборах.

Житель Побужан Тарас Малкевич заступився за церкву: "Добрий господар з подвір’я не продає нічого. Потім мене підтримала голова сільської ради і на тому то все скінчилося.
Папери вже були. Треба було тільки підписати людям. Але, ніхто не підписав".

Таких прикладів - обмаль. Старезних храмів із дерева, які одним лише виглядом просять про порятунок від часу і байдужості сільських парафіян – сотні.

Наприклад, шведи вигадали створити музей зі старих будівель просто в центрі Стокгольма. У Львові - це Шевченківський гай. Із радянських часів тут знаходять притулок старі церкви. Власний природній скансен із дерев’яних храмів і старих хат є чи не в кожному селі Західної України, але не в кожному селі вони знаходять притулок.

Читайте також:

У Греції захопили храм

На Донбасі моляться проти кризи

Священика покарають за ікону зі Сталіним (відео)

 

Відео Бізнесмен хотів купити церкву собі на дачу

Залиште свій коментар

Вибір редакції