На Львівщині піднялись ріки: 84 людини відселені

У Львівській області стався підйом річок: 84 людини тимчасово відселені.

Підйом річок Стрий і Яблунька стався в ніч на 23 січня в Львівській області через затор льоду, повідомив начальник прес-служби МНС України Ігор Кроль у суботу.

В результаті в місті Турка і двох населених пунктах Турковського району підтоплено 79 житлових будинків і 14 підвальних приміщень, а також 200 м автодороги Львів-Ужгород.

Підрозділи МНС з підтопленних будинків врятували 6 людей, ще 2 особи з автомобіля, що опинився в річці.

Наразі тимчасово відселені 84 людини. Також врятовані 6 голів великої рогатої худоби.

Вранці у п'ятницю затор льоду самоліквідувався, вода зійшла з присадибних ділянок і дороги. В даний момент воду відкачують з будинків і підвалів.

На ліквідації заторів льоду працюють аварійні рятувальні підрозділи і піротехнічні групи МНС. 

Як повідомлялося раніше, на Закарпатті також спостерігаються значні льодові затори, вода з річок виходить з берегів, про це повідомив помічник начальника Головного управління МНС в Закарпатській області Ярослав Бабяк.

"Кардинальні зміни погодних умов на Закарпатті додали занепокоєння місцевій владі і закарпатським рятувальникам. Діаметральна зміна температури повітря створила ідеальні умови до розкриття льоду, льодоходу, а в місцях, де річки мають звужене русло, - до формування льодових заторів. Все це супроводжується великою кількістю опадів, які призводять до швидкого підвищення рівня річок і створюють загрозу підтоплення домогосподарств закарпатців", - повідомив рятувальник.

У свою чергу в Тернопільській області відселенню з територій, які потенційно можуть бути подтоплени, підлягають 1821 осіб. Список громадян, сім'ї яких підлягають відселенню, своїм розпорядженням затвердив голова ОДА Юрій Чижмарь.

Відзначимо також, що міністерство з питань надзвичайних ситуацій на 2009 рік прогнозує 130-150 надзвичайних ситуацій природного характеру, про це повідомили в прес-службі МНС з посиланням на інформацію керівника відомства Володимира Шандру.


Читайте також:

Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років
Закарпаттю знову загрожує повінь
У Криму попереджають про лавини


ВідеоНа Львівщині піднялись ріки: 84 людини відселені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: