Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині пройшла молитовна демонстрація проти релігійних гонінь

Група з 9 єпископів намагаються відділитися від УГКЦ і створити власну – правовірну греко-католицьку церкву.

Десятки людей у чорних рясах зібралися біля будинку Львівської облдержадміністрації. Священики та черниці наважилися на протест. Називають свою акцію молитовною демонстрацією проти релігійних гонінь.

Історія розпочалася кілька років тому: група з 9 єпископів, які намагаються відділитися від УГКЦ і створити власну – правовірну греко-католицьку церкву. У 2008 вони проголосили власний Синод, який має стати альтернативою до Синоду, очолюваного кардиналом Любомиром Гузаром. До ще не зареєстрованої УПГКЦ приєдналося кілька монастирів (жіночих і чоловічих) і понад десяток громад по усій Західній Україні. Державні органи реєструвати нову церкву не поспішають, а офіційна УГКЦ паралельний синод і усіх його прихильників узагалі не визнає і заявила, що усі ці священики вже позбавлені сану. Поштовхом до цієї демонстрації під будинком ОДА стала подія в одному із жіночих монастирів – пророка Іллі у Брюховичах біля Львова. Це монастир, що приєднався до паралельної церкви. Туди завітали правоохоронці разом із батьками однієї з дівчат, які проходять обряд кандидування в черниці. 23-річну Галину Романчукевич силоміць витягли з монастиря, посадили в авто і відвезли додому. Через два дні вона повернулася, а відступники кажуть, усе це – спланована акція їхніх опонентів.

Попри те, що офіційна церква узагалі не вважає їх священиками, три місяці тому паралельний синод таки подав документи про реєстрацію нової церкви у державні органи. Тепер саме чиновники вирішуватимуть, чи отримають ті, хто називає себе правовірними, офіційні документи на свою істину.

Детальніше дивіться у відеосюжеті ТСН:

Читайте також:

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

На Сумщині вибухнула загальноосвітня школа

В одеському університеті мили підлогу жовто-блакитним прапором

На Сумщині загорілися небезпечні отрутохімікати
 

Відео"Паралельна" церква

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції