На Львівщині селяни воюють з заводом за городи

Уже п'ять років триває боротьба між місцевими мешканцями та лакофарбним заводом, а довести, що підприємство забруднює атмосферу, досі неможливо.

На Львівщині розгорівся екологічний конфлікт навколо потужного лакофарбового підприємства. Міліція, як завжди, спостерігає, але не втручається. Ця війна триває вже 5 років.

"Мій старий цілий рік не говорив. То можуть сусіди підтвердити. Вони випускають вночі такі гази – я не є пані. А я ригаю", - розповідає Марія Копитко, яка живе по сусідству з заводом.

"Вони спалювали тару, щоб зекономити гроші на залізниці. Тут стояли стовпи диму і смердюче повітря обволікало наші хати", - підтверджує слова односельчанки Віра Каламуняк, представник вуличного комітету.

Селяни стверджують, що в проектній документації нема бетонного паркану. Тут повинні бути зелені насадження, газони, квітники.

Тепер завод огородив майже 2 га землі, щоб збудувати склади на засаджених городах. Юристи заводу кажуть – взяли землю в оренду на 20 років.

"Тут одна з вимог мешканців була роботи не починати хоча б до збору урожаю. Невже для проектанта чи будівельників – конфлікт триває вже півроку, було важко узгодити це з мешканцями ще взимку?", - коментує ситуацію голова Бюро екологічних розслідувань Дмитро Скрильніков.

На заводі кажуть, що ситуацію пробували узгодити, але не вдалося. Юрист заводу Ігор Липовой переконаний, що це спочатку була провокація колишнього міського голови.

Технічний директор заводу переконує – лаки і фарби тут роблять, як у Європі. Викиди проходять біологічне очищення.

"Депутати прийшли перевіряти шкідливість нашого підприємства. Один з них навіть взяв чашку і покуштував тих скидів. І сказав – то є чиста вода", - розповідає технічний директор лакофарбового заводу Олександр Палієнко.

Але, з чого саме роблять єврофарбу, тут не говорять, посилаючись на комерційну таємницю.

Потрібно повної формули виробництва фарби, звісно, нікому знати не потрібно. Однак, в будь-якій країні підприємство повинно надавати інформацію про викиди, про небезпечні фактори. Ця інформація має бути офіційна, відкрита, оприлюднена.

Довести те, що хтось щось спалює вночі в Україні, кажуть незалежні екологи, практично неможливо – інспекція спить.

За 5 років роботи на околиці Яворова, виробники фарб не мали жодного негативного висновку контролюючих органів. Вони продовжують будувати.

Детальніше про скандал, який розгорівся між людьми та заводом - дивіться в сюжеті ТСН.

 

Читайте також:

Посеред Чернігова відкопали радіоактивне звалище

Рівне може потонути у нечистотах

Тернопіль тоне у смітті. Сміттєзвалище - закрите

У селян намагаються відсудити паї

ВідеоСеляни воюють з заводом за землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: