На Львівщині стартував веломарафон, присвячений Бандері

Українські діти обрали за взірець Степана Бандеру, тому що він не пив, не курив і займався спортом.

1 серпня в містечку Сокаль Львівської області стартував веломарафон "Європейськими стежками Степана Бандери". Його учасники проїдуть територією України, Польщі, Словаччини,  Австрії та завершать свій шлях у німецькому Мюнхені на могилі Бандери 24 серпня.

У марафоні беруть участь дев'ятеро дітей віком від 14 до 16 років і двоє дорослих. Організатор заходу - благодійний фонд "Еко-милосердя", створений в 2001 році для допомоги дітям та особам, які проживають в екологічно забруднених місцевостях.

Організатор марафону Павло Савчук пояснив обрання його символом Бандери те, що лідер українських націоналістів вів здоровий спосіб життя: не курив, не вживав алкоголю та займався спортом.

На веломарафон вже відреагувала Польща, яка неоднозначно ставиться до постаті Бандери. Польське МЗС заявило, що не буде забороняти в’їзду учасників веломарафону на свою територію, але закликало їх з повагою поставитись до польської історії.

Міністерство відзначило відсутність правових підстав для відмови у видачі польських віз учасникам веломарафону, оскільки його організатор – благодійний фонд "Еко-милосердя" - не веде політичної діяльності.

За даними польського МЗС, співорганізатором веломарафону є міська влада Львова.

Міністерство відзначило, що розділяє оприлюднену "кресовими" організаціями оцінку діяльності ОУН-УПА, зокрема, їхню роль у Волинських подіях 1943-1944 років.

"Сподіваємося, що усі закордонні гості будуть з повагою ставитись до історії Польщі... та їхня поведінка під час перебування в країні не призведе до втручання служб Міністерства внутрішніх справ чи інших органів громадського порядку", - відзначили у міністерстві.

Організатор веломарафону Савчук сказав, що учасники марафону не планують територією Польщі їхати з прапорами ОУН-УПА й мати на собі одяг з такою символікою.

Він відзначив, що учасники веломарафону планують розповісти журналістам про ідею акції, нагадавши, що основна її ціль – популяризувати здоровий спосіб життя.

Водночас, за його словами, вони намагатимуться уникати конфліктних ситуацій, які можуть виникнути під час спілкування із представниками "кресових" організацій, котрі вимагають від польської влади заборонити до Польщі в’їзд учасників веломарафону.

Савчук сказав, що вони не будуть реагувати на можливі плакати з протестами та образливі слова, висловивши надію, що протестуючі не допустяться фізичного нападу. "Ми не будемо вступати в дискусію", - сказав він. Савчук також відзначив, що до Польщі учасники марафону в'їдуть 7 серпня близько 11 години дня через пункт пропуску "Шегині-Медика" (Львівська область).

Раніше низка польських організація назвала велопробіг провокацією та закликала владу країни заборонити його проведення.

Представники "кресових" організацій назвали Бандеру відповідальним за геноцид поляків на території тих західноукраїнських земель, котрі до закінчення Другої світової війни входили до складу Польщі.

Читайте також:

Націоналісти відкривають табір самооборони на Донеччині

У Львові опублікували праці Бандери

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Ужгород відмовився вшановувати Бандеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: