Держревізор: на меморіалі жертвам голодоморів "відмили" мільйони гривень

За даними ГоловКРУ, саму лише вартість виконаних робіт з будівництва меморіального комплексу було завищено на 1,6 млн грн.

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко заявляє про масштабні порушення у використанні бюджетних коштів, виділених на спорудження Меморіального комплексу пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Прес-служба Томенка оприлюднила результати проведеної Головним контрольно-ревізійним управлінням (ГоловКРУ) перевірки будівництва, яка викрила численні зловживання.

ГоловКРУ повідомило, що будівельні роботи виконувалися з порушенням установлених термінів будівництва і, як наслідок, об’єкт досі не введено в експлуатацію, хоча договором з генпідрядником передбачалося завершити будівництво до 22 листопада 2009 року.

За даними перевірки, на будівництво меморіального комплексу протягом 2007-2008 років було спрямовано 133,6 млн грн бюджетних коштів, з них з резервного фонду державного бюджету - 50,7 млн грн і 82,9 млн грн - з державного бюджету надана субвенція бюджету міста Києва.

Під час проведення ревізії виявлено завищення вартості виконаних робіт з будівництва меморіального комплексу на 1,6 млн грн, чим завдано збитків державному бюджету на вказану суму, та на 3 млн грн виявлено операції з бюджетними коштами, що мають ознаки сумнівних. Факти завищення вартості виконаних робіт виявлено в усіх охоплених контролем виконавців робіт.

Крім того, під час ревізії з’ясовано, що окремі видатки бюджетних коштів потребують додаткового дослідження з боку правоохоронних органів. Так, за рахунок бюджетних коштів, передбачених на будівництво меморіального комплексу, КП "Дирекція будівництва реставраційно-відновлювальних робіт" перераховано ТОВ "Інформейшн енд коммунікейшн менеджмент груп" 2 млн 993,4 тис грн на виготовлення короткометражних фільмів (два тривалістю до 3 хвилин, один - до 5 хвилин та один - до 17 хвилин).

Як засвідчили надані до ревізії документи, ще на стадії складання кошторису на виготовлення фільмів замовником було передбачено спрямування коштів підприємству, яке не мало відповідної технічної бази та приміщень для проведення зйомок. Зокрема, понад 1,3 млн грн планувалося використати і фактично спрямовано замовником на придбання товариством у сторонніх організацій послуг з оренди та обслуговування технічних засобів (оренди знімальної техніки, студії звукозапису, спецтранспорту тощо), необхідних для зйомки фільмів.

На виготовлення декорацій кошторисом передбачено та фактично спрямовано 1,1 млн грн. Зокрема, вартість декорацій хатинки (120 кв м), церковного приміщення (80 кв м), хліва (25 кв м) становила 1 млн грн, або в середньому 4,5 тис грн за 1 кв м, що майже дорівнює опосередкованій вартості будівництва 1 кв м житла у Києві. Аналогічно за виготовлення 15 кв м декорацій сільського паркана "Дирекція" заплатила 44,1 тис грн з розрахунку 2,9 тис грн за 1 кв м. При цьому зворотні матеріали від розбирання цих споруд товариство "Дирекції" не передавало і, відповідно, на вартість цих матеріалів не зменшено вартість виконаних робіт.

Головне контрольно-ревізійне управління також поінформувало, що матеріали ревізії готуються для передачі до Генеральної прокуратури України для розгляду та вжиття відповідних заходів реагування.

Читайте також:

ПАРЄ не визнала Голодомор геноцидом українців

ПР: із Києво-Печерської лаври зроблять музей Голодомору

СБУ почне розслідувати справу про геноцид українців на території Росії

Аваков: Харків став столицею Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: