На межі провалу. Чому українські малюки можуть залишитися без бебі-боксів від 1 вересня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До старту ініціативу Кабміну залишилося трохи більше тижня. Але чиновники досі не почали закупівлі, відповідно, у пологових про "пакунки малюка" тільки й чули.

До пологових будинків України досі не почали завозити бебі-бокси, видавання яких молодим матусям мали би розпочати вже від 1 вересня.

Бебі-бокси або пакунки малюка – це одноразова допомога на кожного новонародженого, ухвалена урядом з метою збільшити народжуваність в Україні.

Пакунок малюка – це коробка-колиска, яка міститиме необхідні для малюка речі (пелюшки, підгузки, чоловічки, ковдри тощо). Загалом у пакунку буде 25 позицій, затверджених наказом Міністерства соціальної політики від 17 липня.

До запланованої дати початку видавання пакунків залишилося трохи більше тижня, проте пологові будинки і відділення досі не почали забезпечувати пакунками.

ВідеоГройсман пообіцяв сприяти народжуваності подарунками малюкам на п'ять тисяч гривень

Прем'єр міністр пообіцяв з першого вересня дарувати малюкам подарунки в пологовому - Бебі-бокси. Це така коробка, яку впровадили фіни, де є найнеобхідніші речі для малюка на перший час. Косметика, підгузки і одяг. 

Гройсман пообіцяв сприяти народжуваності подарунками малюкам на п'ять тисяч гривень

ТСН.ua зв'язався з кількома пологовими будинками у Києві, Одесі, Харкові та Львові. У більшості медзакладів повідомили, що поки що нічого не чули про те, коли їм мають доставити пакунки малюка. Лише на рецепції одного зі столичних пологових повідомили, що це мають зробити "найближчим часом".

У Міністерстві соцполітики у відповідь на журналістський запит повідомили, що згідно із затвердженим урядом порядком закупівлею товарів, робіт і послуг, пов’язаних із комплектуванням одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" та її доставкою до пологових, мають займатися КМДА та обласні адміністрації.

Фінансування здійснюється за рахунок субвенцій відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та управлінням Організації об’єднаних націй, у рамках якого обласні структурні підрозділи з питань соцзахисту мають укласти проектні угоди з управлінням ООН.

Натомість в областях кажуть, що фінансування їм ще не надходило, як і проектні угоди, які їм мають надіслати з Міністерства соцполітики. А тільки за таких умов вони зможуть розпочати проведення тендерів.

Відсутність бебі-боксів підтвердили у Львівській та Одеській областях.

"На сьогодні немає бебі-боксів, закупівля ще не проводилася, тому що тільки підписали проектну угоду про закупівлю пакунків малюка. Після підписання, коли воно прийде до нас із міністерства у паперовому вигляді з підписами, тоді ми займатимемося закупівлею. Доставкою займатиметься вже департамент охорони здоров'я", – пояснила заступник начальника відділу допомоги та субсидій Департаменту соцзахисту Одеської ОДА Тетяна Сенюк.

Обласні чиновники кажуть, що про причину затримки мали би знати у Мінсоцполітики.

"На цей момент ми нічого не можемо сказати ні про закупівлі, ні про доставку до пологових. Зараз у нас в області немає жодного бебі-бокса. Не проводилося жодних тендерів і не виділялося фінансування. Зараз на центральному рівні, у Києві, вирішують питання, пов'язані з фінансуванням, тендерами та іншими речами. Тому ці питання до Мінсоцполітики", – зауважив заступник директора департаменту соцполітики Львівської ОДА Віктор Степанюк.

ВідеоБізнес сурогатного материнства: гучний скандал розгорівся довкола клініки репродуктивної медицини

Медична сфера, яка за грошовим обігом близька до нафтового бізнесу, майже не регульована в Україні. Цим вона і приваблює все більше іноземців, на батьківщині яких виношування дитини за гроші - протизаконне. Про оборудки клінік почали говорити після гучного скандалу, коли італійському подружжю українська сурогатна мама народила дитину, а пізніше з'ясувалося - біологічно не їхню.

Бізнес сурогатного материнства: гучний скандал розгорівся довкола клініки репродуктивної медицини

У департаменті соцзахисту Київської області не змогли знайти відповідального за пакунки малюка. Також на запити поки що не відповіли у Харківській і Дніпропетровській областях. Лише у Луганській області повідомили, що ініціатива з бебі-боксами у них на слуху і вони дуже очікують на її впровадження.

Своєю чергою у Київській міській адміністрації відбулися малозрозумілою відпискою.

"Міністерство соціальної політики України є бенефіціаром цього проекту, департамент – реципієнтом. На виконання доручення Мінсоцполітики до 28 серпня 2018 року департамент повинен підтвердити свою зацікавленість у результатах проекту", – повідомив заступник директора департаменту соцполітики КМДА Максим Бученко у письмовій відповіді на запит.

Можливо, у КМДА досі не визначилися з тим, чи зацікавлені вони брати участь у ініціативі з пакунками малюка, і повідомляють, що ще мають право подумати до 28 серпня. ТСН.ua не вдалося зв’язатися із паном Бученком для уточнення інформації.

Судячи з того, що у низці областей пакунки малюка ще навіть не почали закуповувати, а необхідні тендерні процедури можуть зайняти не один тиждень, виникають справедливі сумніви щодо того, чи вдасться чиновникам вчасно запустити цю урядову ініціативу. ТСН.ua направив додатковий запит до Міністерства соцполітики для прояснення ситуації.

ВідеоПсихологи розповіли, як впливає на дітей домашня робота замість відпочинку на морі та в таборі

Шкільні канікули на селі - це зазвичай сапання та пасіння корів. Все літо діти допомагають батькам по господарству замість таборів чи відпочинку на морі. Відновлює сили чи навпаки виснажує дітей фізична праця на канікулах — далі в ТСН.

Психологи розповіли, як впливає на дітей домашня робота замість відпочинку на морі та в таборі

До речі, за даними міністерства, до кінця 2018 року (на період від вересня до грудня) планується закупити орієнтовно 100 тисяч бебі-боксів, які коштуватимуть, відповідно, близько 500 млн грн.

Також у Мінсоцполітики надали роз’яснення щодо того, хто може отримати пакунок малюка та у яких закладах.

"Допомога "пакунок малюка" є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька така допомога видається родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини", – пояснили у Мінсоцполітики.

Відповідна допомога видається під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку будь-якої форми власності – чи-то державний, чи-то приватний заклад.

"Право на отримання допомоги "пакунок малюка" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину", – додали у Мінсоцполітики.

Також чиновники запевнили, що надання бебі-боксів розпочнеться від 1 вересня. Тож майбутнім молодим мамам залишається сподіватися, що обіцянки уряду будуть виконані.

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції