На межі замерзання опинилося місто, що відмовилося від централізованого опалення

Через неготовність електромереж до зростання напруги в оселях регулярно зникає світло.

Електричні мережі Нікополя, в якому цьогоріч відмовились від централізованого опалення на користь автономного, виявилися не готовими до комунальних експериментів. Через навантаження на систему в будинках почало зникати світло, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Оскільки опалення відтепер у місті електричне, то й батареї в оселях швидко заледеніли. "Газ горить, а насос не працює. Щоби тепло в квартирі було, потрібне світло – щоб котел працював", - пояснює жителька Надія, в оселі котрої встановилася температура +17 градусів. Значно гірша ситуація в просторіших приміщеннях – у дитсадках, наприклад, усього лиш +6. Люди обурені та нарікають на новації. "От не треба було все це починати", - каже мешканка Нікополя Валентина Коваль.

ВідеоЧиновники Нікополя пояснили, чому місто залишилось у темряві та з холодними батареями

Енергетики виправдовуються, що не встигають ремонтувати мережі, а в мерії заспокоюють, що все могло бути й гірше. Начальник управління житлово-комунального господарства пояснює, що вибору в місцевої влади не було, бо "Нафтогаз" не давав місту палива через величезні борги. "Центральне опалення цього року неможливо було запустити", - переконує Всеволод Зинченко.

В авральному режимі енергетики міняють старі електродроти на нові, що мають витримати навантаження. Траншеї робочі риють цілодобово із початку жовтня, але кажуть, що не зробили і половини. Терміново потрібно міняти 200 км дротів і 3 тисячі щитових. "Таку роботу потрібно було робити два роки. Ми говорили, писали, це виносилося на обласний рівень", - твердить начальник Нікопольського району електричних мереж Олександр Чорний. Чиновники не приховують, що заміна мереж триватиме щонайменше до кінця зими, а людям радять звикати до нових комунальних реалій. І завозять у місто дизельні генератори – на випадок надзвичайних ситуацій.

Минулого тижня стало відомо, що в Луганській області понад півмільйона людей можуть залишитися без електрики і опалення взимку. Про це заявив перший заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: