Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Миколаївщині дітей змушені водити в дитячий садок з тріщинами, в які залітають горобці

На ремонт садочка виділяли мільйони, але провели неякісно

Дитячий садок у Южноукраїнську, на Миколаївщині розпадається по цеглинах, весь у тріщинах, через які видно вулицю, йдеться в ТСН.16.45.

За 15 років із дитсадка написали купу звернень, там побувало безліч комісій чиновників, утім, ремонту так і не дочекалися. Закрити довелося вже шість груп. Щороку маячки показують, як тріщини в стінах стають все ширшими, розходиться та протікає дах. Деякі тріщини геть наскрізні, через щілини залітають горобці.

Садочок збудований на насипному ґрунті. Вочевидь, почав просідати, кажуть освітяни. Перші тріщини з’явилися ще у 2005 році. «Були обстеження у 2006 році, потім в 10, потім в 15, рекомендації були, але ніхто на ті висновки не звертав увагу», - каже директор дитячого садочку №8.

За шість років через аварійність закрили шість груп. Перевести дітей в інший заклад, батьки не можуть, бо їх в Южноукраїнську усього п’ять і всі переповнені.

Цього року чиновники вирішили відремонтувати фундамент за допомогою смоли. На паперах витратили на це 5 із половиною мільйонів гривень. Смола бетон не врятувала! Тоді вихователі і батьки разом прийшли до чиновників. Люди стверджують, що під загрозою руйнування і інші дитячі заклади.

Відео Через тріщини видно вулицю: на Миколаївщині дитсадочок чекає на ремонт 15 років

Заклад такий стоїть у Южноукраїнську, що на Миколаївщині. За 15 років із дитсадка написали купу звернень, там побувало безліч комісій чиновників, утім, ремонту так і не дочекалися. Закрити довелося вже 6 груп. Чому міська влада нічого не робить та чи ще можна врятувати садочок – дізнавалася ТСН.  

Через тріщини видно вулицю: на Миколаївщині дитсадочок чекає на ремонт 15 років

У бездіяльності люди звинувачують беззмінного начальника управління освіти. Кажуть, він з самого початку знав про проблему, але нічого не робив. А от чиновник виправдовується, що за 13 років мовляв, ініціював аж три геодезичні експертизи. І лише остання підтвердила, що фундамент необхідно укріплювати. На це і спрямували 5 із половиною мільйонів. А три роки тому їхні повноваження передали департаменту інфрастурктури. «Наш проект був відкладений. Був виготовлений геть інший проект і за іншою технологією виконувалось укріплення», - каже начальник управління освіти Южноукраїнська Юрій Сінчук.

5 із половиною мільйонів гривень платників податків витратили, але спитати про це ні з кого. Міський голова каже, департамент інфраструктури затягнув роботи у часі і, вочевидь, нашахраював із технологією. "Ті керівники, які підписували цей договір, звільнилися. Заступник, який розробляв технічні умови, його звільнили. Цей підрядник вже ліквідувався. Я вбачаю, що там були кошти, які пішли не за призначенням», - переконаний міський голова Южноукраїнська Михайло Параконний.

Тепер рятувати садочок запросили інших експертів. Вони зроблять геодезичну експертизу одразу кількох освітніх закладів, які розташовані поряд. І озвучать нові цифри, скільки коштуватиме укріплення фундаментів.

Кореспондент Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції