На місцевих виборах прогнозують низьку явку

Експерти вважають, що розчаровані виборці не підуть на місцеві вибори 31 жовтня, тому явка буде дуже низькою, а в Києві може місцями опуститися до 25%.

Явка виборців на чергових місцевих виборах, призначених на 31 жовтня, буде низькою, прогнозують експерти.

"Явка на виборах буде дійсно низкою. Завжди, коли місцеві вибори проходили окремо від виборів у Верховну раду, стимул у виборців голосувати був нижчим", - сказав директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.

Водночас, за його прогнозами, загалом по Україні явка буде доходити до 60%.

"По Києву, якщо залишаться вибори тільки в районні ради, то явка буде надзвичайно маленькою. По деяких районах вона може бути на рівні 25%, а в середньому по Києву явка не перевищить 40%", - сказав він.

За прогнозами Березовця, досить низкою буде активність виборців і в західних і східних регіонах, де проживає більшість виборців, що перебувають на заробітках за кордоном.

На думку заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, низька явка на виборах буде пов'язана в тому числі й з розчарованістю виборців тим, що місцева влада не виконує своїх передвиборних обіцянок.

"99% мерів не виконали свої обіцянки, й населення розчароване цим", - сказав він.

На думку експерта, низька активність виборців буде збільшувати роль адміністративного ресурсу на виборах.

Директор центру "Соціополіс" Володимир Поляков також погодився з твердженням про низьку явку на майбутніх виборах, але додав, що, незважаючи на це, більшість виборців все-таки візьме в них участь.

Як відомо Верховна рада призначила чергові місцеві вибори на 31 жовтня.

Нагадаємо, що під час місцевих виборів у 104 населених пунктах, що проходили 20 червня, явка в середньому по Україні склала 42,5 %.

Читайте також:

У партії Тимошенко перевіряють списки на наявність "випадкових людей"

В Ізмаїлі зірвані дострокові вибори мера

Мороз подумує йти на посаду сільського голови

Скандальний закон про місцеві вибори набув чинності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: