На місцевих виборах виявили численні порушення

Громадські діячі виявили передумови для оскарження результатів виборів на окремих дільницях і навіть округах.

Голосування на місцевих виборах відбувалося з численними процедурними порушеннями та організаційними проблемами. Такі дані оприлюднила громадянська мережа "Опора".

"Непоодинокі організаційні проблеми, що фіксували спостерігачі "Опори" протягом дня голосування, можуть стати передумовою для оскарження результатів виборів на окремих дільницях чи округах", - заявила на прес-конференції голова правління "Опори" Ольга Айвазовська.

Вона навела приклад, що деякі ТВК передали на дільниці не ті партії бюлетенів, що були надруковані саме для цих дільниць, що призвело до зриву голосування на декількох дільницях та у двох округах.

За словами Айвазовської, з огляду на це суб’єкти виборчого процесу матимуть підстави оскаржувати результати голосування на окремих дільницях.

Також вона повідомила, що на окремих дільницях спостерігачі мережі зафіксували прославлення штампу "Вибув" у бюлетенях навпроти прізвищ кандидатів чи політичних партій, які не були зняті з реєстрації. Тож суб’єкти виборчого процесу, навпроти прізвищ чи назв яких було поставлено цей штамп, також можуть оскаржити дії комісій в судах та вимагати скасування результатів голосування на окремих дільницях, констатувала Айвазовська.

Крім того, за її словами, зареєстровано випадки, коли кількість бюлетенів, які територіальні виборчі комісії передали дільничним, не відповідала кількості виборців та не співпадала для рад різних рівнів.

Також Айвазовська повідомила про порушення під час підрахунку голосів. Зокрема, за її словами, Запорізька міська ТВК прийняла рішення про технічну перерву до 14.00, чим заблокувала роботу членів дільничних комісій, які не можуть передати їй бюлетені та протоколи і не мають можливості залишити приміщення для голосування та бюлетені.

Як відомо, Міністерство внутрішніх справ заявило про відсутність серйозних порушень виборчого законодавства й громадського правопорядку в день голосування.

Водночас, БЮТ зареєстрував у Верховній раді постанову про визнання виборів недійсними у Київській, Львівській областях та в місті Тернопіль.

Водночас, спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що Верховна рада не зможе прийняти рішення про визнання недійсними результатів місцевих виборів.

Все про місцеві вибори читайте тут.

Читайте також:

Результати виборів мерів: екзит-поли та підрахунок голосів

ПР збирається самостійно керувати Київщиною

Рада не зможе визнати місцеві вибори недійсними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: