Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На місці займання лісу біля ЧАЕС знайдено кілька смолоскипів. Ексклюзив ТСН

Масштабна пожежа в Чорнобильській зоні могла початися з підпалу.

Підпал є найбільш імовірною наразі гіпотезою щодо причин пожежі поблизу Чорнобильської атомної електростанції. На це вказують дані поліції та ДСНС, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зокрема, журналісти володіють інформацією про те, що поліція на місці загоряння виявила 3 або 4 смолоскипи. Навмисний підпал міг мати на меті приховування слідів інших злочинів – наприклад, незаконної вирубки лісу.

Відео У Чорнобилі загорівся радіоактивний Рудий ліс

За даними ДСНС, площа пожежі становить близько 10 гектарів. Спочатку зайнялася трава, полум'я перекинулося на дерева. Рудий ліс прийняв на себе левову частку радіації під час аварії у 1986 році.

У Чорнобилі загорівся радіоактивний Рудий ліс

Рятувальники в оцінках причин обережні, бо сконцентровані наразі на боротьбі з полум’ям. "На даний момент ще працюють підрозділи. Вже після ліквідації пожежі буде з’ясовано причину. Але слід зазначити, що вогонь був у різних місцях, тобто загоряння цієї підстилки було в різних місцях", - пояснила представник ДСНС.

За даними пожежників, зайнялося коло 10:00 ранку, вогонь із трави перекинувся на ліс, і полум’я не вдалося локалізувати досі. Цьому заважає сильний поривчастий вітер. На місці працюють близько 120 рятувальників, 30 одиниць техніки, а з повітря гасіння забезпечують літак Ан-32 і вертоліт Мі-8, які вже вилили на землю понад 30 тонн води.

Фотогалерея У Держагентстві запевняють, що загрози поширення масштабної пожежі на об'єкти ЧАЕС немає (4 фото)

Ситуація небезпечна тим, що вогнем охоплено так званий Рудий ліс, який прийняв на себе левову частку радіації під час аварії на ЧАЕС. Площа пожежі сягає 10 гектарів. Експерти не приховують, що в повітря можуть викидатися радіоактивні елементи, а вітер дме на Київ.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції