Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На міст із драбиною: на Прикарпатті селяни по-чудернацьки долають переправу через річку

Місцеві мешканці хочуть, аби полагодити міст їм допомогла районна влада.

Жителі Мислова на Прикарпатті змушені перебиратися через річку за допомогою драбини, бо частина переправи провалилася, коли по ній ішли люди. Тільки дивом минулося без жертв, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві донедавна й самі не підозрювали, що їхній міст аварійний – про це дізналися, коли троє чоловіків поверталися з магазину і цІлий проліт пішов у них з-під ніг. "Ішли і раз – ми вже там. То не трясло, не гнулося. Так, якби взяв і зразу когось кинув – отак і провалило. Ті дошки на нас! По ногах, трохи по головах побило-потовкло", - розповів Микола Дзундза.  "Я півгодини сидів, не міг відійти", - зізнається Богдан Дзундза. Чоловіки тішаться лише тому, що провалилися вже в самому кінці – у кущі, а не у річку. Тож замість переламів відбулися синцями та подряпинами.

ВідеоЕкстремальна переправа. З драбиною змушені перебиратися через річку жителі села на Прикарпатті

На міст по драбині. Так змушені перебиратися через річку жителі Мисліва на Прикарпатті, адже частина переправи просто провалилася. Разом з людьми, які поверталися додому. Тепер селяни, які дивом вціліли, і їхні сусіди вимагають капітального ремонту аварійного мосту, але сільська влада пручається. 

Екстремальна переправа. З драбиною змушені перебиратися через річку жителі села на Прикарпатті

Свого часу за один раз цим мостом могли йти кілька десятків людей, а зараз тут і одному страшно - конструкція хитається, вібрує, складається відчуття, що будь-яка дошка під ногами може провалитися. Але селяни кажуть, що проблема не в дошках, а в тому, що вся металева конструкція мосту прогнила. Водночас без переправи, нехай і аварійної, жителям ніяк, бо школа, магазин, лікар – усе на протилежному від доброї третини Мислова березі. Тож аби піднятися на міст, селяни користуються  драбиною.

Лікарі не такі сміливі, тому виклики у цю частину села приймають неохоче. А тиждень тому, коли Прикарпаття залили дощі, люди взагалі були відрізані від цивілізації. "Я добиралася через ліс десь кілометрів п’ять. Там дороги не було, я йшла ямами, кущами, мокра, вимащена, але я добралася. Йшла більше, як годину", - зізнається одна з місцевих жительок. Але попри очевидну проблему перебудовувати аварійний міст сільський голова не збирається, бо переправа нічийна. Її колись давно збудували самі мислівчани, тож і ремонтувати, на його думку, мають самотужки. "Металоконструкція залишалась років 40 в такому стані. Заміни не було, бо кошти не виділялись. Він в нас не на балансі", - пояснив голова Ріп’янської сільради Микола Іваськів.

Фотогалерея Міст на троєщину: міф або реальність (фоторепортаж) (52 фото)

Мешканці села натомість своїх грошей у ремонт вкладати не хочуть. "Ми його робили і ремонтували 30 років. Потрібно робити зварювальні роботи. Якщо недобре їх зробити і хтось впаде, хто буде винен?", - питають вони. Єдине, на що зараз погодилась влада – за гроші сільского бюджету купити матеріал, щоби залатати провалля, аби люди хоча б драбиною не лазили. Тим часом жителі села збирають підписи під вимогою до районних чиновників якнайшвидше виділити гроші на капітальний ремонт мосту.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції