Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На "Національні інформаційні системи" наклали 1,2 мільйона штрафу за монопольні зловживання

Користувачі держреєстрів без потреби сплачували гроші.

Антимонопольний комітет України наклав штраф на державне підприємство "Національні інформаційні системи" у розмірі 1,26 мільйона гривень за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомляє прес-служба комітету. 

Зазначається, що підприємство "НАІС" протягом 2016 та 2017 років мало монопольне становище на ринку надання послуг щодо доступу до державних реєстрів Міністерства юстиції, право доступу до яких визначене законом. 

Перший штраф складає 784 249 гривень за порушення антимонопольного законодавства. Компанія "Національні інформаційні системи" без об'єктивних причин застосовували послуги Підприємства із забезпечення доступу та користування Реєстрами у рівнозначних договорах з користувачами.

Другий штраф - 480 725 гривень. "НАІС" створила умови доступу нотаріусів до Державного реєстру актів цивільного стану громадян тільки після сплати послуги за підключення цього реєстру, яка вже була оплачена за підключення до Систем. За наявності конкуренції такий крок був би неможливим. 

Підприємство стягувало з акредитованих суб'ктів державної реєстрації і приватних виконавців 1350 гривень щомісяця. А з нотаріусів, які зобов'язані мати доступ до Реєстру актів цивільного стану, 2017 року стягнули по 1500 гривень. Більшість з них вже були підключені до Систем і вже сплачували разову послугу. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції