На найближчому пленарному тижні Рада може розглянути два законопроєкти про подвійне громадянство - депутат

На найближчому пленарному тижні Рада може розглянути два законопроєкти про подвійне громадянство - депутат

Фото: УНІАН

Нардеп наголосив, що дискусія з цього приводу буде палкою.

Верховна Рада на найближчому пленарному тижні може розглянути два законопроєкти щодо врегулювання питання подвійного громадянства в Україні (№6368-д і №6369-д).  

Про це повідомив народний депутат, член фракції "Голос" Ярослав Железняк. 

"На найближчий пленарний тиждень можуть винести два цікавих законопроєкти щодо врегулювання питання подвійного громадянства: 6368-д та 6369-д..враховуючи тематику та особливо нещодавнє позбавлення двох депутатів Ради громадянства, дискусія буде палкою", - зазначив він.

Железняк нагадав, що законопроєкт 6368-д суттєво доповнює перелік підстав для втрати і набуття громадянства України, який передбачає певну лібералізацію інституту подвійного/множинного громадянства.

Проєкт закону також посилює механізм позбавлення громадянства. Зокрема, документ передбачає, що підставами для втрати громадянства України є добровільне набуття громадянства держави-агресора або держави-окупанта.

Другий законопроєкт, 6369-д, за його словами, полягає у запровадженні для претендентів на виконання функції держави обов’язкового декларування іноземного громадянства. Порядок звільнення таких осіб у разі виявлення "незадекларованого" громадянства, а також заборона для осіб з громадянством країни-агресора займати посади.

Нагадаємо, у дніпровського бізнесмена Геннадія Корбана під час в’їзду до України прикордонники вилучили український паспорт. 

Читайте також:

Чи будуть депортувати з російським паспортом

Чи будуть депортувати з російським паспортом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація