На Новий рік Черновецький звільнить з мерії усіх своїх родичів

З 1 січня набуває чинності заборона державним службовцям мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких родичів.

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко нагадав київському градоначальнику Леоніду Черновецькому, що з 1 січня 2010 року набуває чинності Закон "Про засади запобігання та протидії корупції", який передбачає обмеження роботи близьких родичів в органах державної влади.

Як повідомили в прес-службі Томенка, він зазначив, що "ні для кого не є секретом, що ціла низка родичів міського голови є депутатами його фракції у Київраді, а різні досягнення київського мера та його сім’ї не залишаються поза увагою засобів масової інформації".

Томенко нагадує, що в газеті "Сегодня" за 24 листопада 2009 року в матеріалі "Семейные дела мэра столицы" йдеться "про численних родичів Леоніда Черновецького - дружину та її рідню, сина, доньку, зятя та його родичів, сватів, кумів та свояків, які щедро наділені високими посадами у столиці". За словами віце-спікера, "виникає питання: чи не забагато "черновецьких" у київській владі?".

Томенко зазначив, що з 1 січня 2010 року, відповідно до закону, близькими особами є подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи за умови їх постійного проживання разом із суб’єктом, визначеним Законом, і ведення з ним спільного господарства. За його словами, близькі особи не можуть мати в безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Відповідно до закону, якщо таке підпорядкування є, то вони повинні у п’ятнадцятиденний строк вжити заходів щодо усунення таких обставин. "А якщо ці обставини добровільно не усунуто, протягом місяця підлягають переведенню на іншу посаду або звільненню", - сказав Томенко.

Заступник голови ВР зазначає, що заборона державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких родичів прямо стосуватиметься сина Леоніда Черновецького Степана, який наразі є головою тендерного комітету Київської міської державної адміністрації, доньки та дружини, які є радниками Київського міського голови.

Томенко впевнений, що законодавче обмеження можливостей родинної співпраці в органах державного управління та місцевого самоврядування "повинно посприяти оздоровленню київської влади, де рівень родинних стосунків та кумівства давно перевищив всі припустимі межі".

За словами заступника голови ВР, одним з прикладів такої "родинної" співпраці є, зокрема, постійна участь родичів Черновецького у робочих нарадах Київського міського голови. Він зазначає, що згідно з переданими йому з мерії копій протоколів чотирьох нарад у лютому 2009 року, одна проходила за участю доньки Леоніда Черновецького Христини, а три – за участю його дружини Аліни Айвазової.

Томенко наголосив, що "при всій повазі до родинних цінностей, Київський міський голова повинен чітко відділяти особисте життя й родинні стосунки від своїх посадових обов’язків та функцій".

Читайте також:

Черновецькому подарують космічний корабель і золоті кубики

Черновецький дозволив торгувати гробами на вході в лікарню

Черновецький роздав бідним киянам вазелін

Черновецький покарав заступників, які підвищили йому зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: