Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Новий рік лікарі очікують бум інтоксикованих від алкоголю

Експерти радять як не потрапити до лікарні і не втратити здоров'я.

У передсвяткові дні в Україні почала зростати кількість отруєнь алкоголем. На Новий рік лікарі взагалі очікують бум інтоксикованих. Причини дві. По-перше, люди, які не вміють пити в міру. По-друге, на торговельних полицях різко збільшується кількість підробних напоїв. Попит на дешеве і неперевірене зріс пропорційно з цінами на офіційний алкоголь. Врятувати отруєних сурогатом, на жаль, вкрай важко, йдеться в ТСН.16.45.

Пакети зі смертельною отрутою один із варіантів фальсифікату. Цех та ще три схожих податківці і прокуратура виявили на Київщині за останні десять днів.

"У повній антисанітарії виготовляється, така продукція може виготовлятись не з питних видів спирту. Це технічні спирту так звані, які використовуються для виготовлення омивача, розпалювачів", - каже керівний оперативного управління ДФС Київщини.

Такі цехи перед святами виростають як гриби. Людей не зупиняють навіть випадки масових отруєнь.

"Починаючи від початку корпоративних зустрічей це десь з 22-23 і в подальші дня до кінця нового року кількість тих, хто потрапляє з отруєнням збільшується звичайно, і зазвичай це нічні та вечірні години", - констатує головний токсиколог країни.

Завдяки маленькому флакончику можна виробити до п'ятдесяти літрів фальсифікату. Це так звані концентровані ароматизатори, які змішують із неякісним спиртом, і розливають у пляшки відомих брендів. Люди клюють на ціну. Приміром справжнє віскі, яке в магазині коштує 400 гривень, підробне - 150.

"Звичайно ж дана продукції в великі супермаркети не потрапляє, як правила вона потрапляє в маленькі магазинчики, десь в передмістях, спальних районах ...", - додає керівний оперативного управління ДФС Київщини.

А тому перша порада - купувати тільки в спеціалізованих магазинах, або ж великих супермаркетах. Ціни на офіційний алкоголь Кабмін цьогоріч підвищив. Пляшка горілки стартує від вісімдесяти гривень. Однак коли на кону життя, чи вартує воно, приміром, 20 зекономлених гривень?

"Найголовніше, адже якщо ви не знаєте англійську, дивіться склад, має чітко бути вказано кілька сортів винограду і звичайно ж рік врожаю", - радить експерт.

Спецмагазини це не тільки можливість висунути претензії в разі невдовлення алкоголем, а й професійні дегустатори. Порадять, продемонструють і навіть дадуть скуштувати.

Юлія, в цій справі вже 8 років. Каже, алкогольна культура українців зростає, однак не швидко. Елементарні ознаки справжнього - акцизна марка з голограмою, етикетка, яка обов'язково має дублюватись українською, дані про виробника, строки виготовлення, склад і звісно ціна. Ігристе - найпопулярніше нині, вітчизняні марки від вісімдесяти гривень, іноземні від двохсот п'ятдесяти. Однак якщо все ж потрапили на гачок фальсифікаторів, то одразу викликайте лікаря.

"Далі може призвести до повної сліпоти, до токсичного наркозу, який може бути незворотній. Це також головний біль, блювання, нудота, непритомність…", - каже токсиколог

А ще найголовніше правило кожного свята - знати міру.

Залиште свій коментар

Вибір редакції