Офіційно. Предстоятелем Помісної церкви став митрополит Епіфаній

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Офіційно. Предстоятелем Помісної церкви став митрополит Епіфаній

Фото: Reuters

На соборі у Софії Київській визначилися, хто буде керувати об'єднаною Українською церквою.

Представники УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та УПЦ Московського патріархату під час Об'єднавчого собору 15 грудня обрали предстоятеля Помісної Української церкви. Ним став митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Таємним голосування у два етапи на Об'єднавчому соборі на посаду глави нової церкви обрали митрополита, якого раніше називали "правою рукою" та головним помічником патріарха УПЦ КП Філарета.

Біографія новообраного митрополита Київського

Фото: УНІАН

Епіфаній (Думенко Сергій Петрович) раніше був митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Він народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року вступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. Того ж 1999 року вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році з науковим ступенем кандидата богословських наук.

21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво.  25 січня 2008 року призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 16 березня 2008 року  возведений у сан архімандрита. Потім, 20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. Того ж року призначений керівничим справами Київської Патріархії. Вже у 2009 священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 

23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа. 28 червня 2013 року згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області.

Таємниці Святої Софії: як головний храм країни готували до Об'єднавчого Собору

Таємниці Святої Софії: як головний храм країни готували до Об'єднавчого Собору

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація