На Одещині 17-річний юнак позбавив свою матір батьківських прав

Син сам виступив позивачем, втомившись від неуваги матері. "Вже 5 років вона не вітає мене з днем народження", - розповів він.

17-річний мешканець села Салгани (Білгород-Дністровський район Одеської області) позбавив батьківських прав власну матір.

Це унікальний для України випадок, коли син сам виступив позивачем.

"Дитина має право ініціювати позов з 14 років. Але, як правило, позови подають місцеві органи опіки та піклування, а також прокуратура", - зазначила глава облслужби у справах дітей Людмила Швирева.

Позов хлопця Білгород-Дністровський міськрайонний суд задовольнив 8 лютого. Підставою для рішення стало те, що мати ухиляється від виконання батьківських обов'язків, не займається вихованням та утриманням сина.

Як розповів сам хлопець, Віктор, сім років тому його батьки розлучилися. Через рік мати переїхала до Києва, де і живе зараз з цивільним чоловіком.

"6 років тому вона привезла речі в школу і сказала: живи з бабусею. Вже 5 років не вітає мене з днем народження. Допомоги від неї жодної - ані моральної, ані матеріальної. Я втомився це терпіти і подав до суду", - зізнався Віктор газеті "Сегодня".

До суду хлопець подав ще в січні. На жодне із засідань мати Віктора - Ганна Вікторівна - не приїхала, хоч і була сповіщена. Однак її адвокат обвинувачення на адресу своєї підзахисної спростовує.

"Віктор не бере трубку, коли мама телефонує. Після того як він припинив з нею спілкуватися, Ганна серйозно захворіла, не могла працювати, тому й давала синові мало грошей", - заявив він.

Батько Віктора зараз перебуває у в'язниці. Годує, взуває, одягає і виховує онука його бабуся.

Юнак навчається у Білгород-Дністровському педучилищі, займається танцями. Як розповіли юристи, для нього позбавлення матері батьківських прав - не стільки відновлення справедливості, скільки шанс отримати "квиток у життя".

"За законом, Віктор отримає хорошу матдопомогу, ряд пільг. Наприклад, він зможе вчитися на бюджеті, жити в гуртожитку, держава буде утримувати його, поки він не отримає ступінь бакалавра", - пояснив адвокат Ігор Величко.

Читайте також:

На Дніпропетровщині батьки потрапили під суд за погане виховання сина-вбивці

Янукович пообіцяв до 2015 року ліквідувати усіх сиріт

У звірячому вбивстві школярок в Севастополі зізнався сторож дитсадка

У Харкові 14-річну сироту з дитиною не беруть назад до інтернату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: