На Одещині браконьєри вбили червонокнижного сокола, за мандрами якого спостерігали в Україні

Дата публікації

Двох птахів, яких назвали Макс та Юра мандрували не тільки Україною, а і за кордоном.

В Одеській області мисливці-браконьєри вбили сокола, внесеного до Червоної книги України. Експерти, що стежили за птахом за допомогою передавача, знайшли його мертвим. Про це повідомив один з орнітологів Максим Гаврилюк.

За його словами, у червні 2017 року експерти наділи два передавача на соколів-балабанів (Falco cherrug) в Одеській області для вивчення міграції цих рідкісних птахів.

Всі пригоди птахів орнітологи описували та публікували на сайті “Українського центру досліджень хижих птахів”. Птахи, яких назвали Макс та Юра мандрували не тільки Україною, а і за кордоном.

“У липні балабан Макс здійснив іще одну подорож у північно-західному напрямку. Він залетів на територію Румунії, Молдови та швидко повернувся назад, здолавши понад 550 км”, – повідомляли експерти.

Гаврилюк зазначив, що один птах Юра у жовтні відлетів на південь і зиму проводив у Республіці Чад. Інший птах Макс донедавна залишався в Одеській області. Однак днями сокола вбили браконьєри біля села Нерушай.

На Херсонщині браконьєри безжально повбивали косуль

На Херсонщині браконьєри безжально повбивали косуль

“Надзвичайно важливо було дізнатися, де він проведе зиму. Не судилося... днями він був вбитий мисливцями-браконьєрами біля с. Нерушай (Татарбунарський район). Вбитий птах, занесений до Червоної книги України та багатьох міжнародних природоохоронних документів. Вбитий просто так, заради забави... Безглуздя. Дикунство. Кам'яна доба. Багато читав різних матеріалів на захист наших мисливців, для яких це висока культура. Не пишіть мені про це тут, краще виховуйте недоумків”, – зазначив Гаврилюк.

Орнітолог зазначив, що конкретної мети вбивства не було. Птаха вбили "заради забави".

Орнітолог розповідав, що ще на початку червня 2017-го року наділи передатчики на двох пташенят балабана в Одеській області. 14 жовтня один із них, на ім'я Юра, схоже, розпочав міграцію - за день пролетів близько 460 км та досягнув околиць Бургаса в Болгарії. Характерно, що понад 200 км він пролетів над відкритим морем. А інший птах Макс весь цей час залишався в Одеській області.

Нагадаємо, лісничі Рахівського лісничого господарства Віктор Кабаль та його син Микола похизувались фотографіями вбитої карпатської рисі, яка внесена до Червоної книги. За словами користувача соцмережі Facebook Олександра Подобовця, Кабаль – власник місцевого готелю "У Кабаля" (або "Снігові вершини") на Драгобраті. Також він повідомив, що весь готель заставлений опудалами вбитих на полюванні звірів.

Варто зазначити, що згідно з даними Червоної книги, в українських Карпатах лишились усього 350 особин рисі.

Наступна публікація