Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Одещині лиман забарвило у рожевий колір, а на берег викидає "сніжну" піну

Вчені називають це явище сезонним.

Гламурне озеро - так жартома одесити нині називають відомий Куяльницький лиман, вода в якому останні кілька днів стала яскраво-рожевою, повідомляє ТСН.12:00.

Останні місяці в Одесі стояла справжня літня спека і бездощова погода. Кількість води у лимані стрімко зменшилася, а її солоність навпаки зросла. Але попри гламурний вигляд лиман в цей період хворіє, кажуть екологи.

"Це нездоровий колір, звичайно. Певні мікроорганізми при великій концентрації солі дають такий відтінок лиманської води. Якби зимою не закачували туди воду з моря, то зараз би ми не бачили цього. Ми б бачили невеличку калюжу, а навколо б все було б біле і могли б бути ці соляні бурі і могла б від цього постраждати частково і Одеса", - розповідає активіст екологічної організації Сергій Гуцалюк.

Цього року квітучий лиман одеситам показали з висоти пташиного польоту. Парашутисти з аероклубу "Одеса" стрибнули з літака і зафільмували, як під сонцем вода в ньому просто переливається різними кольорами.

До лиману вже потягнулися фотолюбителі, аби встигнути закарбувати явище, яке після повного відновлення водного балансу може вже ніколи не повторитися.

Одразу кілька унікальних природних явищ можна побачити сьогодні на Куяльницькому лимані. Окрім самої рожевої води, узбережжя тут нагадує зимовий пейзаж. Потужний вітер здіймає хвилі які утворюють піну і її ніби сніг виносить на берег. Яскраві фарби триматимуться на лимані недовго — тільки-но почнуться дощі і стане прохолодно, вода повернеться до звичного кольору.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

 

ВідеоНеподалік Одеси з'явилося гламурне озеро

Залиште свій коментар

Вибір редакції