Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Одещині селяни заблокували трасу після смерті 15-річного хлопця у швидкій

Учасники акції наважилися спровокувати міжнародний скандал, аби привернути до себе увагу.

На Одещині у швидкій помер 15-річний хлопець, якого не встигли довезти до лікарні через ями на дорогах. Після цього жителі п'яти сіл перекрили державну трасу Р-33 вздовж кордону з сусідньою Молдовою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Блокада триває п’ятий день поспіль, люди вимагають відремонтувати дорогу. Народний блокпост у селі Кучургани зупиняє весь транспорт – далі можна дістатися лише пішки. "Акція протесту у зв’язку з критичним станом доріг", - пояснюють учасники перекриття шляху.

ВідеоНа Одещині у швидкій помер хлопець. Його не встигли довезти через ями на дорогах

На Одещині у швидкій помер 15-річний хлопець, бо його по величезних ямах не встигли довезти до лікарні. Жителі п'яти сіл перекрили державну трасу Р-33 вздовж кордону з сусідньою Молдовою. Блокада триває 5й день поспіль, люди вимагають відремонтувати дорогу. 

На Одещині у швидкій помер хлопець. Його не встигли довезти через ями на дорогах

Три сотні людей чергують цілодобово, серед них і жінка, яка два тижні тому поховала сина. "Він помер у швидкій допомозі. Ми не змогли доїхати. Ми коли їхали, та киснева маска літала разом із нами, разом із дитиною моєю, котрій ще жити і жити", - каже мати підлітка Інга Юцевич.

Об’їхати народний блокпост зараз неможливо, бо ще одна дорога, якою рушили було вантажівки, теж перекрита. Поряд із селянами блокаду тримають водії маршруток. Вони кажуть, що від простою збитків менше, ніж від постійних ремонтів розбитих на бездоріжжі автобусів. "Я пропонував нашій адміністрації поставити буї, щоби окреслити фарватер, коли ідуть дощі", - іронізує представник автотранспортного підприємства Михайло Шевцов.

Місцеві жителі нарікають на тріщини в будинках, котрі з’являються від гупання вантажівок по ямах. Свої хвороби теж пов’язують із бездоріжжям. "Від пилу в кожного бронхіальна астма. Дерева усі гинуть. Чоловік он зуби вибив – упав на велосипеді в яму. Ну, це можна витримати, це нормально?", - перераховують свої біди люди.

Вони перекривають трасу не вперше, але результатів – жодних. Пояснення чують одні й ті ж. "Люди вимагають: почніть негайно капітальний ремонт дороги. Я б залюбки давно почав би ремонт цієї дороги, але, на жаль, держава досі не визначила джерело фінансування і не виділила кошти", - каже начальник служби автомобільних доріг Одещини Олег Варивода.

Протестувальники переконані, що гроші знайти можна, адже йдеться всього про 24 кілометри шляху. "Є перевиконання митниці, але всі кошти йдуть на дорогу Одеса – Рені. Це президентський проект, котрий треба завершити до виборів. Плювати на Р-33, плювати ось на цих людей, плювати на жінку, котра втратила дитину", - нарікає громадський активіст Володимир Станішевський.

У суботу протестувальники не пропустили навіть молдовських митників. Люди сподіваються, що, можливо, міжнародний скандал допоможе привернути увагу до їх проблеми. Адже за п’ять днів протесту до них не приїхав жоден посадовець. У подорожніх, які стали заручниками блокади, вони просять вибачення. Звільнити трасу  селяни обіцяють лише коли дочекаються дорожньої техніки. А щоб довести серйозність намірів, уже встановили намети та польову кухню.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції