На Одещині вигоріли тисячі гектарів заповідного степу, екологи підозрюють підпал для захоплення землі

Дата публікації
Перегляди
1595
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Одещині вигоріли тисячі гектарів заповідного степу, екологи підозрюють підпал для захоплення землі

За даними експерта, збитки становлять десятки мільйонів.

В Одеській області масштабно вигорів заповідний Тарутинський степ.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook еколог, колишній директор національного природного парку заповідника "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

"Пожежі знищують заповідний Тарутинський степ. Група НПП "Тузловські лимани" провела обстеження, зйомки квадрокоптера. Нами встановлено, що пожежі в заповідному степу відбувалися в кілька етапів. Всього згоріло близько 6000 га, як заповідної території ландшафтного заказника "Тарутинський степ", так і прилеглої до неї ділянок дикого степу, яка була нами запропонована для включення до національного природного парку "Тарутинський степ", - написав він.

За словами Русєва, збитки від пожеж для природних екосистем і біорізноманіття обчислюються десятками мільйонів.

"Гасити пожежу в степу набагато легше, ніж в плавнях Дністра, де недавно вигоріло в різних місцях близько 1000 га. Однак тут ніхто і не робив таких протипожежних дій із гасіння пожежі в степу. Склалося враження, що пожежі зроблені з наміром підготовки для подальшої злочинної оранки, як це вже було в серпні 2016 року за сприяння неурядових генералів, які виявили бажання збагатитися", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше на Одещині у лісництві спалахнула масштабна пожежа, до гасіння було залучено авіацію. Площа пожежі становила 30 га очерету та 20 га травяного настилу у лісовому масиві.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1595
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація