На Одещині вода з Дунаю вже затопила трасу Рені-Ізмаїл

Пік дунайського паводку гідрологи очікують 3-5 липня. Греблю може прорвати у будь-який момент: рятувальники з МНС та міноборони напоготові.

Повінь на Одещині посилюється. Водозахисна гребля на ділянці від Рені до Ізмаїла протекла за останню добу в 10 місцях - вода з Дунаю вже переливається через асфальтове полотно автодороги Одеса-Рені.

Як повідомив міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич на нараді в Одеській ОДА, у разі прориву греблі – який фахівці прогнозують з дня на день - першими доведеться евакуювати мешканців сіл Орловка і Новосельське Ренійського району.

В цілому ж під загрозою підтоплення близько десяти тисяч мешканців із 18 населених пунктів Придунав'я.

"Висота паводкової хвилі може досягти 1,5 м, а швидкість руху – 20 км/год", - зазначив Шуфрич.

За його словами, в районах, що перебувають під загрозою повені, вже зосереджено 120 одиниць техніки і 568 співробітників МНС, міністерств оборони і внутрішніх справ, а також Дунайського басейнового управління водних ресурсів. Тут же сконцентровано пасажирський транспорт, який зможе швидко евакуювати людей.

"Є розпис по прізвищах: куди буде перевезено кожного, до якого автобуса і відповідального чиновника "прикріплений", маршрути евакуації прораховані, тимчасове житло для евакуйованих підготовлене на турбазах, у будинках відпочинку і санаторіях довколишніх районів", - повідомив глава МНС.

Однією з причин нинішнього підйому рівня води в Дунаї він назвав замулювання дна річки.

"Якщо за паспортом Держкомітету водного господарства глибина судноплавного каналу становить 5 м 50 см, то за фактом - лише 3 м 40 см", - пояснив Шуфрич.

Він додав, що необхідно використовувати всі можливості, щоб мінімізувати наслідки можливого підняття рівня річки. Насамперед, потрібне розчищення від замулювання дунайського суднового ходу, що не менш важливо, ніж будівництво сучасних водозахисних гідроспоруд.

Фахівці-гідрологи прогнозують пік дунайського паводку на 3-5 липня.

Читайте також:

Рівень води в Дунаї перевищив історичний максимум: греблю може прорвати

У зоні стихійного лиха на Буковині опинилися чверть мільйона людей

Повінь залила Румунію: щонайменше 20 жертв

Україні не вистачає майже 300 млн на боротьбу з повінню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: