На Одещині селяни "пішли в бій" проти будівництва ЛЕП

В селі Усатово Одеської області вже кілька місяців триває конфлікт між місцевими мешканцями з одного боку та енергетиками і міліцією - з іншого.

Конфлікт в Усатово
Таймер Одесса
Конфлікт в Усатово
В селі Усатово на Одещині роботи з монтажу високовольтної лінії електропередач призвели до зіткнень між міліцією і місцевими мешканцями.

Конфлікт в Усатово триває вже декілька місяців, але з минулого тижня він набув рис гострого протистояння.

Компанія "Укренерго" прокладає стратегічну ЛЕП 330 кв територією села, що суперечить як українському законодавству, так і затвердженому Європейським банком реконструкції і розвитку (кредитором проекту) плану.

ЄБРР вже заявив, що вимагає від "Укренерго" припинити будівництво високовольтної ЛЕП в районі Усатово, вжити заходів з подолання напруженості в районі, а також припинити виробництво у цивільних і кримінальних справах, порушених відносно місцевих мешканців.

16 і 18 листопада акції протесту селян проти будівництва ЛЕП були розігнані міліцією, кілька людей постраждали. При цьому було знищено декілька приватних городів і теплицю.

Деякі жителі отримали документи від "Південної енергетичної системи", де повідомляється, що через суд компанія вимагає знести їхні будинки і звільнити землі для прокладки ЛЕП.

В понеділок, 23 листопада, для розгону демонстрантів співробітники міліції викликали групу спецпризначення "Беркут". Зараз енергетики вмонтовують чергову опору для ЛЕП.

У ЄБРР повідомили, що узгоджений проект будівництва ЛЕП Аджалик–Усатово передбачав обхід Усатово. У банку підкреслили, що можуть припинити фінансування проекту, поки експерти не проведуть оцінку екологічних і соціальних наслідків рішення НЕК "Укренерго" про зміну початкового маршруту лінії електропередач.

Читайте також:

Закарпатське село повстало проти міліції

На Львівщині іномарка врізалася у шкільний автобус: 4 людей загинули

Феміністки влаштували на Майдані акцію проти секс-туризму

Киянка прив’язала себе до батареї, вимагаючи повернути зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: